Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Sivantos przeniósł do Poznania produkcję aparatów słuchowych

0
Podziel się:

Sivantos, jeden z największych na świecie producentów aparatów słuchowych, poinformował w środę o przeniesieniu do Poznania całej europejskiej produkcji tych urządzeń. Firma planuje zatrudnić około 40 osób.

Sivantos przeniósł do Poznania produkcję aparatów słuchowych
(Mateusz Ochocki/KFP/REPORTER)

Co czwarty używany na świecie aparat słuchowy wyprodukowany został przez Sivantos. Wyprodukowane w Poznaniu aparaty trafią do pacjentów m.in. z Niemiec, Anglii, Danii oraz Polski. Najmniejszy aparat słuchowy produkowany w Wielkopolsce ma 15 milimetrów.

Spółka zakomunikowała, że w Polsce powstało Europejskie Centrum Produkcji i Dystrybucji (EMDC). Poznań wybrano ze względu na "doskonałą lokalizację i poziom wykształcenia potencjalnych pracowników"; dwie poznańskie uczelnie kształcą protetyków słuchu.

Obecnie EMDC zatrudnia ok. 320 osób. W planach jest dodatkowe zatrudnienie pracowników z doświadczeniem w projektowaniu 3D do działu modelingu, techników, elektryków, elektroników do działu produkcji, a także ok. 30 osób do działu logistyki. W sumie zatrudnionych zostanie ok. 40 nowych pracowników.

Przeniesienie całej europejskiej produkcji do Poznania trwało kilkanaście miesięcy. Przedstawiciele spółki poinformowali, że do tej pory produkcja aparatów słuchowych odbywała się, na mniejszą skalę, "w różnych krajach Europy".

"Umieszczenie w Poznaniu produkcji i logistyki skróciło średni czas dostawy aparatów w skali Europy niemal o połowę: do 1,5 dnia od chwili zamówienia. Stało się to także dzięki wykorzystaniu w produkcji technologii wydruku 3D. Dzięki nim, właśnie w Poznaniu, tworzony jest na zamówienie jeden z najmniejszych aparatów słuchowych na świecie: mierzący zaledwie 15 milimetrów" - poinformowała spółka.

EMDC jest też centrum szkoleniowym dla protetyków słuchu z całego świata; przyjeżdżają oni do Poznania, aby brać udział w warsztatach z zakresu modelingu i serwisowania produktów oraz procesu produkcji.

Grupa Sivantos jest jednym z największych na świecie producentów aparatów słuchowych. Dostarcza urządzenia protetykom słuchu i partnerom handlowym w ponad 120 krajach. Zatrudnia ponad 5 tys. pracowników.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)