Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Sierpień 80 zaprotestuje pod hipermarketami

0
Podziel się:

Na cel wezmą te sieci, które każą pracować dłużej w Wigilię i Sylwestra.

Sierpień 80 zaprotestuje pod hipermarketami
(Joyfull/Dreamstime)
bEKdYkjV

PPP-Sierpień 80 i Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 będą protestować pod hipermarketami, które wydłużyły czas pracy w Wigilię i Sylwestra - zapowiedział przewodniczący PPP Bohdan Ziętek.

_ - Akcja będzie prowadzona na terenie sklepów sieci handlowych, które nie rozumieją, że pracują tam ludzie - głównie kobiety, które też mają rodziny - i wydłużyły czas pracy do późnych godzin popołudniowych _ - zapowiedział Ziętek.

Jako przykład takiego pracodawcy Ziętek podał sieć Tesco, która - według niego - przedłużyła godziny otwarcia sklepów w Wigilię i Sylwestra do godz. 17 i 18. _ To oznacza, że można tam jeszcze przez godzinę robić zakupy, a po wyjściu ostatniego klienta pracownicy jeszcze porządkują sklep, i do domu dotrą około godz. 20-21 _ - ocenił lider PPP.

bEKdYkjX

[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t19729.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/praca;w;dzien;wolny;co;za;to;przysluguje,196,0,437956.html) Praca w dzień wolny? Co za to przysługuje?
Protest zaplanowano od 20 do 24 grudnia. W tym dniu przed sklepami i wewnątrz nich będą rozdawane ulotki z apelem: _ Nie rób zakupów 24 i 31 grudnia. Tu pracują ludzie, którzy też mają swoje rodziny i chcą z nimi spędzić święta _. _ Nasze wcześniejsze apele do pracodawców nie skutkują, chcemy im po prostu narobić wstydu _ - zaznaczył Ziętek.

Członkowie i sympatycy PPP będą też protestować przed marketami Obi. _ - Tu protest jest skierowany przeciwko pracodawcy, który nie zapewnia pracownikom pracującym na zewnątrz - np. przy sprzedaży choinek - ciepłych posiłków regeneracyjnych _ - wyjaśnił lider PPP.

bEKdYkky
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)