Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Rozmiar i czcionka w CV

0
Podziel się:

Czy oprócz formy listu motywacyjnego i CV, jest z góry narzucony rozmiar i typ czcionki? Czy mogę wybrać sobie dowolne ustawienia? Ma to wpływ na to, czy moja osoba w ogóle przejdzie wstępny etap rekrutacji?

bECFXqCZ

Czy oprócz formy listu motywacyjnego i CV, jest z góry narzucony rozmiar i typ czcionki? Czy mogę wybrać sobie dowolne ustawienia? Ma to wpływ na to, czy moja osoba w ogóle przejdzie wstępny etap rekrutacji? Odpowiada Barbara Osuchowska, ekspert K&K Selekt Szanowna Pani/Szanowny Panie,

bECFXqDb

nie istnieją ustalone reguły dotyczące rozmiaru czy typu czcionki w CV czy liście motywacyjnym. Tego typu kwestie nie mogą decydować o udziale w procesie rekrutacji, bądź odrzuceniu kandydata. Ustawienia może więc Pani/Pan wybrać dowolnie, dotyczy to zarówno rozmiaru, typu czcionki, spacji, akapitów, pogrubienia, itp. Na co zdecydowanie trzeba jednak zwrócić uwagę to fakt, aby czcionka była czytelna (czyli nie za mały ani za duży rozmiar), wyraźna (czyli dająca się bez problemu odczytać, bez zbędnych ozdobników) i aby pozwalała rozróżnić koniec i początek wypowiedzi (czyli używamy odstępów, akapitów, nie używamy w całym dokumencie Caps Locka).

Całe CV musi być oczywiście czytelne i przejrzyste, czyli miejsca pracy, daty rozpoczęcia i zakończenia zatrudnienia u poszczególnych pracodawców oraz stanowiska pracy, muszą być wyraźnie zaznaczone i wyedytowane tak, aby osoba weryfikująca CV, nie miała wątpliwości co do przebiegu kariery zawodowej.

(AS)

bECFXqDh
bECFXqDC
KOMENTARZE
(0)