Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozbito siatkę handlującą fałszywymi umowami o pracę

0
Podziel się

Zatrzymane osoby to członkowie siatki, ludzie korzystający z fałszywych umów, a także główny
podejrzany

bCZOAJkR

rangizzz - Fotolia.com /

W Hiszpanii zatrzymano 422 osoby podejrzane o przynależność do przestępczej siatki, która handlowała fałszywymi umowami o pracę, co pozwalało na wyłudzanie zasiłków dla bezrobotnych i zezwoleń na pobyt - poinformowało we wtorek MSW w Madrycie.

bCZOAJkT

"Ludzie, którzy płacili za otrzymanie tych umów, chcieli głównie pobierać zasiłki dla bezrobotnych, w przypadku cudzoziemców uzyskać zezwolenie na pobyt, a także dostęp do pewnych zasiłków dla więźniów" w przypadku skazanych ubiegających się o odbywanie kary w zakładach półotwartych - podał resort spraw wewnętrznych.

Zatrzymane osoby to członkowie siatki, ludzie korzystający z fałszywych umów, a także główny podejrzany. Mężczyzna ten, mieszkaniec Andaluzji, jak się uważa, zakładał fikcyjne firmy - było ich co najmniej 10. W swej działalności miał wspólników w opiece społecznej.

Według MSW Hiszpanii działalność siatki przyniosła straty rzędu 2,6 mln euro w różnego rodzaju składkach i świadczeniach. Zatrzymania przeprowadzono w około 30 miastach w Hiszpanii, m.in. w Sewilli, Barcelonie, Madrycie, Bilbao i na Teneryfie.

bCZOAJkZ
bCZOAJlu
KOMENTARZE
(0)