Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Rewolucja w pensjach. Wprowadzą tygodniówki

0
Podziel się:

W Rosji pensje wypłacane są tradycyjnie co miesiąc. Jednak teraz ma się to zmienić

W Rosji pensje wypłacane są tradycyjnie co miesiąc. Jednak teraz ma się to zmienić. Nasi sąsiedzi chcą wprowadzić tygodniówki.

Ciekawe wyniki przyniosły badania opinii publicznej. Okazuje się, że tylko co dziesiąty pracujący Rosjanin chce dostawać wypłatę raz w miesiącu. Za systemem tygodniowym opowiadają się również związki zawodowe, widząc w nim sposób na rozwiązanie problemu zadłużenia przedsiębiorstw wobec pracowników.

Cotygodniowe wypłacanie pensji stosowane jest dość powszechnie np. w Stanach Zjednoczonych. Na takim rozwiązaniu korzysta konsument, nie muszący odkładać zakupów na przyszły miesiąc, a także gospodarka, ponieważ rozładowują się comiesięczne zatory. Pracownik nie musi czekać do przyszłego miesiąca, by pójść do fryzjera czy kupić buty. W efekcie powoduje to bardziej równomierne rozłożenie natężenia ruchu klientów w handlu i usługach. Pewną niedogodnością jest to, że trzeba przestawić się na nowy sposób zarządzania finansami.

W systemie cotygodniowych pensji zapewne zmieniłby się też czas pracy. prędzej czy później okres wypowiedzenia zmieniłby się na 2 bądź 3 tygodniowy, a nie miesięczny.

MA,WP.PL

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)