Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Punkt pomocy psychologicznej dla przegranych polityków

0
Podziel się:

Specjaliści będą pomagać zwalczać depresję tym, którzy nagle stają się nikim, na przykład po przegraniu wyborów.

Pierwszy we Włoszech punkt pomocy psychologicznej dla polityków tracących pracę, mandaty i odsuniętych od prestiżowych stanowisk powstał w Pizie. Specjaliści będą pomagać zwalczać depresję tym, którzy nagle stają się nikim, na przykład po przegraniu wyborów. Wielka zmiana pokoleniowa we włoskiej klasie politycznej, rządowe oszczędności prowadzące do likwidacji z powodu kryzysu wielu lukratywnych stanowisk, przyszłoroczne wybory parlamentarne po serii skandali finansowych w partiach centroprawicy - to wszystko zdaniem pomysłodawców punktu wsparcia znacznie powiększy w najbliższym czasie szeregi bezrobotnych polityków i lokalnych działaczy wszystkich szczebli, przyzwyczajonych często do wysokich pensji, przywilejów i życia w świetle reflektorów.

Zdaniem komentatorów majowe wybory będą surową weryfikacją włoskiej klasy politycznej ze strony obywateli, oburzonych ujawnianymi skandalami z szastaniem pieniędzmi publicznymi i życiem ponad stan w parlamencie kraju, radach regionów i w prowincjach. Należy zatem w ich opinii spodziewać się poważnych zmian na scenie politycznej.

Lokalny dziennik "Il Tirreno" podał w środę, że pomocy wszystkim przegranym politykom udzielać będzie zespół specjalistów pod kierunkiem psycholog Franceski Lemmi.

Zauważyła ona, że w przypadku tej grupy powrót do normalnej pracy zarobkowej jest wyjątkowo trudny, bo zawodowi politycy nie mają zbyt wielu możliwości. Ci zaś, którzy biernie czekają na lepsze czasy, popadają w depresję z powodu trudności ekonomicznych i poczucia utraty znaczenia oraz statusu.

Przyczyną załamania według psycholog może być nie tylko pogorszenie sytuacji finansowej, ale także to, że zepchnięci na boczny tor politycy przestają być rozpoznawalni, nie otrzymują już licznych życzeń na święta, nikt do nich nie dzwoni ani nie pamięta o ich urodzinach. Im wszystkim w pokonaniu depresji i powrocie do aktywności chce pomagać punkt w Pizie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)