Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
tłum. Robert Susło
|

Przez kryzys na bruk trafiło 20 mln ludzi na świecie

0
Podziel się:

W samej Unii Europejskiej ubyło 6,1 mln miejsc pracy.

Przez kryzys na bruk trafiło 20 mln ludzi na świecie
(eyecrave/iStockphoto)

Przedwczesne zakończenie państwowych programów koniunkturalnych może spowodować zagrożenie dla nawet 43 mln miejsc pracy. Dotyczy to przede wszystkim pracowników o niskich kwalifikacjach, osób starszych oraz imigrantów.

_ - Globalny kryzys zatrudnienia jeszcze się nie skończył _, mówi dyrektor ILO Raymond Torres. _ Prawdziwa poprawa gospodarcza nadejdzie dopiero wtedy, gdy poprawi się także sytuacja na rynku pracy. _

Wśród 51 państw, w których przeprowadzono badania, _ poważnie zagrożonych _ jest kolejne pięć milionów miejsc pracy. Dlatego też rządy powinny nadal wspierać rynek pracy. Wcześniejsza rezygnacja z programów koniunkturalnych może tylko zaostrzyć kryzys zatrudnienia. Pociągnie to za sobą spadek konsumpcji oraz osłabienie inwestycji.

Czytaj w Money.pl
Bezrobocie rośnie, ale i tak jesteśmy najlepsi w UE Polska, Luksemburg i Niemcy najlepiej w Europie opierają się ogólnej tendencji spadku zatrudnienia. Od początku kryzysu w UE zlikwidowano ponad 4 mln miejsc pracy, głównie zatrudnionych w przemyśle mężczyzn i pracowników niskokwalifikowanych - tak wynika z raportu Komisji Europejskiej.
Koszt kryzysu to 10,5 bln dolarów Kryzys finansowy grasuje na światowych rynkach już od ponad dwóch lat. Do końca roku koszty kryzysu wyniosą 10,5 bln dolarów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)