Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Protest lekarzy i aptekarzy trwa

0
Podziel się:

Aptekarze zapowiedzieli też, że będą realizować recepty tylko prawidłowo wypisane, a więc bez pieczątek Refundacja do decyzji NFZ.

Protest lekarzy i aptekarzy trwa
(Bartosz KRUPA/East News)

Aptekarze rozpoczynają dziś protest polegający na godzinnej przerwie w pracy między godziną 13 a 14. Nowelizacja ustawy refundacyjnej, która przed weekendem przyjął Sejm, nie spełniła postulatu farmaceutów dotyczącego zniesienia kar za realizację recept zawierających błędy.

Aptekarze zapowiedzieli też, że będą realizować recepty tylko prawidłowo wypisane, a więc bez pieczątek _ Refundacja do decyzji NFZ _. W związku z tym część lekarzy łagodzi protest.

Godzinną przerwę w pracy zapowiedział w weekend prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Grzegorz Kucharewicz. Natomiast dziś lekarze skupieni w Porozumieniu Zielonogórskim łagodzą formę swojego sprzeciwu, poinformował prezes Jacek Krajewski - _ Nie będziemy stawiać pieczątek "refundacja do decyzji NFZ" _ - powiedział.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy prawdopodobnie dziś również zdecyduje o złagodzeniu protestu. - _ Będziemy rekomendować, by nasz zarząd odstąpił od przybijania na receptach pieczątki, ale by sprzeciw w innej formie manifestować nadal _ - mówi dr Piotr Watoła.

Tymczasem lekarze skupieni wokół portalu Konsylium24 nie planują złagodzenia protestu - twierdzi doktor Agnieszka Rubinowska. - _ Nastroje na Konsylium są takie, że ludzie mówią nie o złagodzeniu, ale wręcz o nasileniu akcji. Zastanawiają się nad strajkiem, czy o rozwiązaniem umowy z NFZ _ - przyznaje.

Wraz z nowelizacją ustawy refundacyjnej znowelizowano ustawę o zawodzie lekarza. Ustawodawca nałożył na nich obowiązek zaznaczania na receptach stopnia refundacji za lek.

Czytaj więcej o ustawie refundacyjnej
Sondaż: Lekarze mają rację. Powinni ustapić W sporze o leki refundowane to nie rząd, ale lekarze mają rację - uważa większość badanych w sondażu SMG/KRC.
Nie ma zgody lekarzy na decyzję NFZ Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy apeluje o niewypisywanie recept na nowych zasadach.
Tusk przyznaje się do błędu, ale chce karać Donald Tusk popiera restrykcje wobec lekarzy niewywiązujących się z obecnej ustawy.
Kaczyński nie czuje się winny Prezes PiS nie chce powiedzieć jednoznacznie, czy partia poprze zmiany w ustawie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)