Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Premier Miedwiediew: Krym będzie specjalną strefą ekonomiczną

0
Podziel się:

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w
poniedziałek, że Krym będzie specjalną strefą ekonomiczną

bEIKXQHp

AFP /

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w poniedziałek, że Krym będzie specjalną strefą ekonomiczną. Powiedział, że inwestorzy na Krymie mogą być zwolnieni z podatków do końca roku 2014.

bEIKXQHr

"Naszym celem jest sprawienie, by półwysep był jak najbardziej atrakcyjny dla inwestorów, aby mógł wygenerować wystarczające przychody na własny rozwój" - powiedział premier Rosji, który przybył w poniedziałek na Krym z towarzyszącymi mu wieloma ministrami.

Wchłonięcie liczącego 2 miliony mieszkańców Krymu stwarza, jak pisze Reuter, dodatkowe problemy finansowe dla Rosji, która boryka się z powolnym wzrostem i której grożą zachodnie sankcje z powodu włączenia Krymu do Rosji uznanego przez Zachód za aneksję.

Miedwiediew zapowiedział też stopniowe podnoszenie zarobków mieszkańców Krymu do poziomu średnich rosyjskich wynagrodzeń. Powiedział, że zarobki pracowników sfery budżetowej, w tym nauczycieli, lekarzy, pracowników sfery kultury i opieki społecznej będą stopniowo podnoszone i osiągną poziom ogólnorosyjski w lipcu 2014 roku. Według premiera prezydent Władimir Putin już podpisał dekret o podniesieniu wynagrodzeń funkcjonariuszom organów ochrony prawa.

Premier Rosji zapowiedział w poniedziałek, że do 1 lipca powinien być gotowy tzw. Federalny Program Celowy rozwoju Krymu i Sewastopola.

bEIKXQHx

Miedwiediew powiadomił też o utworzeniu ministerstwa ds. Krymu. Na jego czele stanie Oleg Sawieljew - dotychczasowy wiceminister ds. rozwoju gospodarczego.

bEIKXQHS
KOMENTARZE
(0)