Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Pracownicy Carlsberga strajkują bo zakazano im pić w pracy

0
Podziel się:

Dyrekcja browaru zezwoliła jedynie na picie piwa podczas lunchu.

Pracownicy Carlsberga strajkują bo zakazano im pić w pracy
(carlsberggroup.com)

Dyrekcja duńskich browarów Carlsberga wprowadziła 1 kwietnia zakaz picia piwa w pracy. W odpowiedzi na to kilkuset pracowników, w tym kierowcy Carlsberga, strajkowało w środę i czwartek.

Dyrekcja zezwoliła jedynie na picie piwa podczas przerwy na lunch, tymczasem strajkujący powołują się na prawo zwyczajowe zezwalające na wypicie przez pracownika trzech piw w ciągu zmiany.

Dotychczas pracownicy mogli bezpłatnie popijać w czasie zmiany dostępne w zakładowych lodówkach piwo, napoje bezalkoholowe i wodę.

Tymczasem rzecznik firmy Jens Bekke oświadczył: _ Wczoraj usunęliśmy piwo z wszystkich lodówek na terenie zakładów. Jedynym miejscem, gdzie obecnie wolno będzie pić piwo, jest zakładowa kantyna _.

W środę na znak sprzeciwu wobec abstynencji w pracy strajkowało 800 pracowników Carlsberga, a w czwartek nadal protestowało jeszcze 250.

Są wśród nich zakładowi kierowcy rozwożący piwo

Zapowiedziano negocjacje między Duńską Konfederacją Przemysłowców a związkami zawodowymi reprezentującymi pracowników Carlsberga.

Co do kierowców rozwożących piwo, ich samochody już wcześniej zostały wyposażone w urządzenia blokujące, które uniemożliwiają uruchomienie silnika, jeśli kierowca ma za dużo promili w wydychanym powietrzu.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)