Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Pracodawcy chcą zwiększać zatrudnienie

0
Podziel się:

Niemal co piąta firma planuje zwiększenie całkowitego zatrudnienia w III kw. tego roku.

Pracodawcy chcą zwiększać zatrudnienie
(PAP/EPA)

18 proc. pracodawców planuje zwiększenie całkowitego zatrudnienia w III kwartale tego roku - wynika z raportu firmy doradczej Manpower.

_ _

Z danych wynika, że optymizm pracodawców co do zatrudniania nowych pracowników jest nieznacznie większy niż przed kwartałem.

_ Prognoza netto zatrudnienia jest o 3 punkty procentowe wyższa niż w II kwartale br. _ - podają autorzy badania. _ W ujęciu rocznym, prognoza netto zatrudnienia jest wyraźnie niższa, o 20 punktów procentowych _ - dodają.

W III kwartale 2009 r. pracodawcy z 8 na 10 badanych sektorów przewidują zwiększenie liczby pracowników.

_ Najwięcej pracodawców wykazujących optymizm co do zatrudniania nowych pracowników jest w sektorze Restauracje/ Hotele, dla którego prognoza netto zatrudnienia wynosi +30 proc. Na podstawie deklaracji pracodawców z sektora Budownictwo ustalono znaczącą prognozę netto zatrudnienia na poziomie +23 proc.. Prognozy dla sektorów Finanse/ Ubezpieczenia/ Nieruchomości/ Usługi oraz Instytucje sektora publicznego wynoszą w obu przypadkach +15 proc. i wskazują na znaczące szanse znalezienia pracy w tych sektorach gospodarki _ - wynika z raportu Manpower.

Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia dla III kwartału 2009 roku został opracowany na podstawie wywiadów indywidualnych obejmujących reprezentatywną grupę 750 pracodawców w Polsce.

Wszyscy uczestnicy badania odpowiedzieli na pytanie _ Jakie są przewidywania dotyczące całkowitego zatrudnienia firmy w Pana/ Pani oddziale w ciągu trzech miesięcy, od początku lipca do końca września, w porównaniu do obecnego kwartału? _.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)