Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Pracodawcy chcą zmiany kodeksu pracy

0
Podziel się:

Pracodawcy uważają, że obowiązujący w Polsce kodeks pracy jest przestarzały i nie przystaje do rzeczywistości. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski, potrzebne jest napisanie kodeksu od początku.

Pracodawcy chcą zmiany kodeksu pracy
(Włodzimierz Wasyluk/Reporter)

Pracodawcy uważają, że obowiązujący w Polsce kodeks pracy jest przestarzały i nie przystaje do rzeczywistości. Jak powiedział prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski, potrzebne jest napisanie kodeksu od początku.

Oprócz całego systemu podatkowego, który także powinien zostać stworzony od początku, jest to z punktu widzenia pracodawców sprawa podstawowa - zaznaczył szef Pracodawców RP. Podkreślił, że kodeks pracy, który powstał w latach 70 ubiegłego wieku zupełnie mija się z dzisiejszą rzeczywistością gospodarczą.

Andrzej Malinowski zwrócił uwagę, że kodeks pracy tworzony był dla dużych przedsiębiorstw. Obecnie zaś w Polsce takich firm jest zdecydowanie mniej niż małych i średnich. Te małe i średnie stanowią 99,8 wszystkich przedsiębiorstw.

O konieczności zmian w kodeksie pracy mówił też wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Zaznaczył, że rząd chciałby powołać komisję kodyfikacyjną prawa pracy i zapowiedział, że taką propozycję przedstawi partnerom społecznym. Taka komisja, w skład której weszliby profesorowie i eksperci prawa pracy mogłaby zostać powołana na początku tego roku.

O zmianę kodeksu pracy wielokrotnie apelowała też Główna Inspektor Pracy Iwona Hickiewicz.

wiadomości
praca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)