Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Praca w domu - czyli jaka?

0
Podziel się:

Czy są jakieś sposoby dorabiania w domu? Jak starać się o taką pracę i gdzie jej szukać, by nie zostać oszukanym?

Praca w domu - czyli jaka?

Jestem matką samotnie wychowującą niepełnosprawne dziecko. Z tego tytułu, nie mogę sobie pozwolić na pracę poza domem. Próbowałam swoich sił jako freelancerka, ale niestety nie jestem w tym zakresie wystarczająco dobra. Czy są jakieś inne sposoby dorabiania w domu? Jak starać się o taką pracę i gdzie jej szukać, by nie zostać oszukanym? Paulina Pierzga - Konsultant ds. rekrutacji, Grupa K&K Selekt

Szanowna Pani,
Pierwszym krokiem jaki mogłaby Pani wykonać jest zastanowienie się nad rodzajem pracy jaki mogłaby Pani wykonywać? Jeżeli dobrze się Pani czuje w jakiejś dziedzinie, zna język obcy mogłaby Pani udzielać korepetycji, jeżeli lubi Pani pracę z komputerem i redagowaniem tekstu można skontaktować się z kilkoma wydawnictwami w celu zaproponowania współpracy.

Jeśli prace artystyczne sprawiają Pani przyjemność, można samodzielnie wykonywać np. ozdoby lub kartki z życzeniami, jeśli krawiectwo również jest w obszarze Pani zainteresowań można spróbować swych sił w tej dziedzinie. Wszystko zależy od Pani umiejętności oraz zainteresowań. Oczywiście należy przy tym rozważyć założenie własnej działalności gospodarczej. Sposobów poszukiwania pracy jest wiele. Bardzo często zdarza się, że firmy handlowe poszukują osób, które w Internecie odpowiedzialne będą za reklamę danego produktu, poprzez między innymi wpisy na forach dyskusyjnych .

W Internecie można znaleźć wiele zachęcających ofert, które zakładają zdobycie wysokiej sumy w bardzo krótkim czasie. Aby nie zostać oszukanym należy uważnie się zapoznać ze wszystkimi informacjami, szczególnie jeżeli dana oferta wymaga od nas początkowego wkładu finansowego na przesłanie pierwszych materiałów do pracy. Przede wszystkim warto sprawdzić, czy widnieje adres firmy oraz numer kontaktowy, poprawny NIP czy REGON, lub czy są jakiekolwiek informacje, komentarze innych osób na temat danej firmy (oferty) w Internecie.

Jednocześnie proszę zasięgnąć informacji w lokalnym Urzędzie Pracy, gdzie być możne również będzie oferta pracy adekwatna do Pani aktualnej sytuacji oraz możliwości.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)