Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Ponad 5 milionów osób bez pracy

0
Podziel się

W lutym w Hiszpanii było 5 ponad milionów bezrobotnych - informuje tamtejsze Ministerstwo Pracy. Od początku roku zatrudnienie straciło prawie 60 tysięcy osób. Hiszpański Instytut Statystyki uważa jednak, że bezrobotnych jest więcej.

bEiUcQlh

W Hiszpanii istnieją dwa rejestry bezrobotnych. Jeden prowadzą urzędy pracy. Na tej liście nie uwzględniono właścicieli małych firm czy nielegalnych imigrantów - grup, które nie mają prawa do zasiłku. Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj danymi, w Hiszpanii jest 5 milionów 40 tysięcy bezrobotnych.

bEiUcQlj

Drugi rejestr jest publikowany co kwartał przez Hiszpański Instytut Statystyki. Z jego wyliczeń wynika, że w grudniu bez pracy pozostawało 6 milionów osób. Podobnego zdania jest Komisja Europejska. Zgodnie z ostatnimi, opublikowanymi miesiąc temu, danymi, poziom bezrobocia przekroczył w Hiszpanii 27 procent.

Wszystkie rejestry są zgodne: osób bez pracy przybywa, a grupą najbardziej dotkniętą są młodzi ludzie, przed 30tką. Poziom bezrobocia przekroczył w tej grupie 54 procent.

IAR

bEiUcQlp

(AS)

bEiUcQlK
KOMENTARZE
(0)