Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

Pomorskie szuka pracowników nie tylko w Polsce. Akcja w trzech językach

4
Podziel się:

Pomorskie na różne sposoby szuka rąk do pracy. Pod hasłem "Live more. Pomerania" ruszyła akcja promocyjna, której celem jest przyciągnięcie do województwa nowych pracowników. W ciągu kilku tygodni ma powstać specjalna strona internetowa w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

Region chce przyciągnąć pracowników, którzy szukają zatrudnienia w sieci.
Region chce przyciągnąć pracowników, którzy szukają zatrudnienia w sieci. (StartupStockPhotos/CC0 Public Domain/pixabay)

Województwo pomorskie na różne sposoby szuka rąk do pracy. Pod hasłem "Live more. Pomerania" ruszyła akcja promocyjna, której celem jest przyciągnięcie do regionu nowych pracowników. W ciągu kilku tygodni ma powstać specjalna strona internetowa w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

- Na Pomorzu brakowało do tej pory miejsca w sieci, gdzie osoby przybywające tutaj lub rozważające przyjazd do naszego województwa mogłyby znaleźć wszystkie informacje o regionie, jak tutaj się żyje i jaki rodzaj pracy można znaleźć - powiedziała w niedzielę Katarzyna Dziewicka z Invest in Pomerania, inicjatywy utworzonej w ramach Agencji Rozwoju Pomorza.

Zobacz także: Tak dobrze na rynku pracy nie było od 25 lat. Zobacz wideo:

Na Pomorzu to praca szuka człowieka

Katarzyna Dziewicka wyjaśniła, że na stronie internetowej znajdzie się kompendium wiedzy o Trójmieście i regionie.

- Jesteśmy nastawieni na współpracę z lokalnymi firmami. Planujemy, że spółki będą miały na portalu swoją wizytówkę, która w jasny sposób, będzie przedstawiać ich oferty pracy, jakie stanowiska są dostępne. Firmy będą też mogły pokazać sylwetki swoich pracowników, którzy opowiedzą, dlaczego podjęli w nich pracę i przeprowadzili się do danej miejscowości. Ważne, aby te informacje były opisane językiem ludzkim, a nie korporacyjnym - dodała Dziewicka.

Potrzebni pracownicy spoza regionu

Podkreśliła, że kampania promocyjna "Live more. Pomerania" jest odpowiedzią na potrzeby miejscowego biznesu i lokalnego rynku pracy.

- Urzędy pracy w województwie notują bowiem rekordowe ilości ofert pracy, a firmy coraz więcej czasu i środków muszą poświęcić na poszukiwanie nowych pracowników i coraz częściej muszą znajdować ich poza regionem - wytłumaczyła.

Poziom bezrobocia w Trójmieście wynosi ok. 3 proc., a w województwie pomorskim ok. 5,9 proc., co na tle innych regionów w kraju jest niskim wskaźnikiem.

Projekt "Live more. Pomerania" już ruszył na mediach społecznościowych: Facebook'u, Instagram'ie i LinkedIn'ie.

Kampania informacyjna "Live more. Pomerania" to jeden z elementów projektu "Invest in Pomerania 2020", finansowanego ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki tej inicjatywie w ostatnich latach zrealizowano 79 projektów inwestycyjnych, które przyczyniły się do powstania 12 tysięcy miejsc pracy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
z UK
5 lata temu
Najgorsze jest to ze nawet Ukraińcy juz nie chca pracowac za 1500 zlotych i wyjezdzaja z Trójmiasta wyobraz sobie dostawać 1500 złotych a w Gdańsku placi sie tyle za mieszkanie miesięcznie na wynajem Polska to jest jakis koszmar .
Karolek
5 lata temu
Moze się skusze tylko jaka płac i ile z tego odejdzie na wynajem mieszknia w Trojmiescie?
POlak
5 lata temu
Za 6500 brutto możemy porozmawiać poważnie. Niżej żadna oferta mnie nie interesuje
CzaryMary
5 lata temu
Pomorskie szuka naiwnych za 1500zl brutto.