Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Polska uczelnia wyszkoli pilotów dla Wizz Air. Jest jedną z pięciu w Europie

6
Podziel się:

Studenci, którzy będą zainteresowani stanowiskiem pilota w liniach lotniczych Wizz Air, będą przygotowywani do podjęcia tej pracy jeszcze na studiach.

Polska uczelnia wyszkoli pilotów dla Wizz Air. Jest jedną z pięciu w Europie
(Jacek Bereźnicki)

Ośrodek Kształcenia Lotniczego PWSZ w Chełmie pozytywnie przeszedł proces certyfikacji i stał się ośrodkiem partnerskim dla węgierskich linii lotniczych. Znalazł się w gronie pięciu ośrodków akademickich w Europie, które podpisały porozumienie z Wizz Air.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie podpisała porozumienie o partnerstwie z liniami lotniczymi Wizz Air. Dzięki temu studenci PWSZ w Chełmie będą mieli możliwość podjęcia pracy w największej niskokosztowej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej - czytamy w komunikacie władz uczelni.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa została zaproszona do współpracy z Wizz Air jako jedyny ośrodek akademicki z Polski kształcący pilotów cywilnych.

Studenci, którzy będą zainteresowani stanowiskiem pilota w liniach lotniczych Wizz Air, będą przygotowywani do podjęcia tej pracy jeszcze na studiach. Porozumienie zakłada szkolenia oraz specjalne spotkania z wykwalifikowanymi pilotami Wizz Air oraz specjalistami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Tym samym, współpraca otworzy przed studentami możliwości poznania realiów pracy pilotów.

Co ważne dla studentów tej szkoły sam proces rekrutacji do pracy w Wizz Air będzie uproszczony. Rozmowy będą odbywały się na terenie uczelni, a nie jak do tej pory w siedzibie przewoźnika w Budapeszcie. Najlepsi absolwenci PWSZ w Chełmie, którzy przejdą pozytywnie proces rekrutacji, będą mogli podjąć pracę na terenie baz operacyjnych linii lotniczych Wizz Air zlokalizowanych w Polsce.

Porozumienie zakłada również wymianę doświadczeń związanych z procesem szkolenia studentów na specjalności pilotaż oraz nieustannym podnoszeniem jakości kształcenia lotniczego w PWSZ.

- To dla nas bardzo duży sukces i powód do satysfakcji. Jest to efekt ciężkiej pracy kadry uczelni oraz osiągnięć naszych absolwentów, którzy od kilku lat znajdowali zatrudnienie w liniach lotniczych, w tym Wizz Air - komentuje sytuację profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, jako jedyny ośrodek akademicki z Polski, kształcący pilotów cywilnych, została zaproszona do współpracy z węgierskimi liniami. Porozumienie o partnerstwie podpisane zostało także z Uniwersytetem Technologii i Ekonomii w Budapeszcie, węgierskim Uniwersytetem Nyiregyhaza, Wileńskim Uniwersytetem Technicznym i Estońską Akademią Lotniczą.

- Ten projekt pomoże nam rekrutować najlepszych z najlepszych, a studentom da szansę odkrywania świata Wizz Air i poznania atrakcyjnych możliwości rozwoju zawodowego i programów szkoleniowych dedykowanych pilotom - powiedział Diederik Pen, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych w Wizz Air.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
J@
7 lat temu
Ha, ha. Niskokosztowa linia lotnicz Wizzair. W dzisiejszym cenniku za bilet do Burgas w Bułgarii (!) 29 czerwca życzą sobie 619 zł a do tego oddzielnie za walizkę prawie 200 zł. Z Burgas do Warszawy 2 września 979 zł + bagaż. Za takie pieniądze w Lotem w promocji do NY polecisz.
Poltusk
7 lat temu
Trzymajcie sie od wizz aira z daleka. Taka przestroga.
Krupier
7 lat temu
Opanowakem latanie do perfekcji w grach to może w tej szkole byłbym prymusem i bez egzaminów się dostanę...
Krzysztof
7 lat temu
Panie redaktorze zanim Pan zacznie pisać6 bzdury to wzryo by było zapoznać się z tematem. Politechnika Rzeszowska od lat szkoli JAKO JEDYNA W POLSCE pilotów cywilny3.
Olo
7 lat temu
Może chodzi o stery samolotu na xbox lub ps