Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Polska potrzebuje rąk do pracy. Chcemy pracowników z Indii i Nepalu

15
Podziel się:

Wydrenowaliśmy już Ukrainę i zaczynamy łapczywie patrzeć na Azję

Wydrenowaliśmy już Ukrainę i zaczynamy łapczywie patrzeć na Azję
Wydrenowaliśmy już Ukrainę i zaczynamy łapczywie patrzeć na Azję
bFdPNyWJ

W okresie od stycznia do czerwca przyjechało do nas 8 tys. pracowników z Azji - tyle, ile przez cały rok 2016. Eksperci wróżą wzrostom jeszcze większą dynamikę. Bo rynkowi coraz bardziej dokucza brak rąk do pracy.

- Są trzy państwa azjatyckie, które stają się istotnymi źródłami pracowników: Nepal, Indie i Bangladesz. Czerpie z nich coraz więcej pracodawców - mówi Marcin Kołodziejczyk z Grupy Progres, specjalizującej się w pośrednictwie przy zatrudnianiu osób z zagranicy - cytowany przez "Dziennik Gazetę Prawną".

Zobacz także: Polsko-niemiecka wojna o imigrantów z Ukrainy:
bFdPNyWL

Dodaje, że pracujący w Polsce Ukraińcy już naszej gospodarce nie wystarczają. Jego zdaniem są już takie branże, w których Azjaci zaczynają ratować płynność prac.

- Zalicza się do nich np. przetwórstwo spożywcze, szczególnie ryb i mięsa, a także przemysł owocowy. Jeszcze 2-3 lata temu to nasi wschodni sąsiedzi masowo zasilali firmy z tych sektorów. Te czasy już jednak minęły - podkreśla Kołodziejczyk.

bFdPNyWR

Szefowie innych dużych firm HR - jak pisze "DGP" - mniej lub bardziej bezpośrednio potwierdzają: "Wydrenowaliśmy już Ukrainę i zaczynamy łapczywie patrzeć na Azję".

bFdPNyXm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
szoook
4 lata temu
Najwyaszy czas przewietrzyc urzedy. Skoro brak ludzi do pracy to i w biurach pracy nie maja roboty no wiec na bruk i szukac nowej pracy! W innycu urzedach tez wielu do roboty sie znajdzie!
Zip
4 lata temu
Wystarczy zlikwidowac Krus ( 130 zl miesiecznie) i miliony pseudorolnikow na kilku hektarach pojdzie do uczciwej pracy. Nie potrzeba nam imigrantow.
Olo
4 lata temu
Płacę uczciwie i mam pracowników , to proste .
bFdPNyXn
gx
4 lata temu
Nie znam nikogo kto chciałby jakokolwiek formę Bangladeszu chyba tylko ten co nigdy tam nie był
Japiwrdolecos...
4 lata temu
Pora na wymiane ludnosci polskiej na bangladesz i indie przez niemieckie firmy