Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Polacy pracują w Holandii jak niewolnicy

0
Podziel się:

Holenderska telewizja ujawniła skandaliczne warunki, na jakich zatrudnia się Polaków.

Polacy pracują w Holandii jak niewolnicy
(B.D.'s world/CC/Flickr)

Pracują po kilkanaście godzin dziennie za marne pieniadze, są przymusowo kwaterowani w przeludnionych mieszkaniach, za które muszą słono płacić. _ _

_ Nowoczesne formy niewolnictwa _ - tak holenderska telewizja określiła warunki, na jakich podejmują pracę polscy pracownicy sezonowi w Holandii za pośrednictwem polskich agencji pracy. Reportaż o Polakach pokazała telewizja NOS.

Holenderska dziennikarka odwiedziła z kamerą jedną z agencji pracy w Opolu. Okazało się, że kontrakty, które podpisują Polki nie zapewniają im ustawowej płacy minimalnej, zmuszają za to do oddania dużej części wynagrodzenia na podróż, ubezpieczenie, miejsce do mieszkania i posiłki.

POSŁUCHAJ RELACJI O PRACY POLAKÓW W HOLANDII:

Także holenderskie biura pośrednictwa pracy zawierają z Polakami nieuczciwe umowy. Holenderska telewizja nazywa ich metody _ współczesnymi formami niewolnictwa _.

Czytaj w Money.pl
200 mln dzieci jest zmuszanych do pracy Holandia chce, by Unia Europejska podjęła zdecydowane działania w celu zwalczania pracy dzieci.
Równość kończy się u nich we wrześniu W Austrii, aby zarobić tyle co mężczyźni, kobiety muszą pracować trzy miesiące dłużej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)