Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Pikietują Sejm. Bo boją się o pracę dla 200 tys. osób

0
Podziel się:

Niepełnosprawnych niepokoi plan obcięcia rządowych dopłat.

Pikietują Sejm. Bo boją się o pracę dla 200 tys. osób
(Daquella manera/CC/Flickr)

Kilkadziesiąt osób z orzeczeniem o niepełnosprawności zgromadziło się przed Sejmem w obronie dofinansowania zakładów pracy chronionej, zatrudniających niepełnosprawnych.

Pikietujący protestują przeciwko opracowywanemu w sejmie projektowi, który ma zlikwidować refundację części wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej za zatrudnienie w danym zakładzie pracy chronionej. Pikietujący alarmują, że do pracy jednego zatrudnionego niepełnosprawnego państwo dopłaca tylko 29 złotych miesięcznie.

Przewodniczący zgromadzenia Mariusz Reterski powiedział, że zlikwidowanie refundacji spowoduje likwidację wielu zakładów zatrudniających osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności

POSŁUCHAJ MARIUSZA PETERSKIEGO:

Mariusz Reterski powiedział, że chodzi o 200 tysięcy osób zatrudnionych zakładach pracy chronionej. Przyznaje, że nie wszyscy są osobami o poważnym stopniu niepełnosprawności, ale jest to sytuacja utrudniająca znalezienie zatrudnienia na zasadach ogólnie obowiązujących.

POSŁUCHAJ MARIUSZA PETERSKIEGO:

Pikietujący chcą wręczyć posłom apel o wdrożenie systemu długoterminowej rehabilitacji i zatrudnienia niepełnosprawnych, dofinansowanie PFRON , zagwarantowanie prawa do pracy, ochrony zdrowia i edukacji pracujących niepełnosprawnych.

| W Polsce jest około 5 milionów osób niepełnosprawnych, w tym 2, 5 miliona w wieku produkcyjnym. Pracuje tylko niewielka część osób niepełnosprawnych. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)