Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pielęgniarki: Każda okupacja jest trudna

0
Podziel się

Protestujące pielęgniarki spotkały się z minister zdrowia Ewą Kopacz.

Pielęgniarki: Każda okupacja jest trudna
(PAP/Tomasz Gzell)
bCZNBdjF

Pielęgniarki okupują od czwartku galerię sejmową. Tematem spotkania z minister zdrowia była kwestia zatrudniania pielęgniarek na podstawie umów cywilno-prawnych, czyli kontraktów. Pielęgniarki OZZPiPsą przeciw pracy w szpitalach na kontraktach.

W piątek Sejm uchwalił ustawę o działalności leczniczej, która przewiduje możliwość zatrudniania pielęgniarek w szpitalach na podstawie umów cywilno-prawnych. _ - My do upadłego. Jak trzeba, będziemy rozmawiać nawet całe dnie i noce _ - powiedziała Kopacz dziennikarzom przed spotkaniem z pielęgniarkami, które odbyło się w południe.

Wcześniej około godz. 11 zespół negocjacyjny pielęgniarek spotkał się z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną. W spotkaniu uczestniczyła również Kopacz oraz wiceminister zdrowia Jakub Szulc. Rozmowa trwała około pół godziny.

Szefowa OPZZ Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias, pytana po zakończeniu tego spotkania, czy daje ono nadzieję na pozytywne zakończenie sporu, powiedziała dziennikarzom, że _ w trakcie negocjacji każde spotkanie daje nadzieję i obie strony muszą w końcu, w którymś momencie się spotkać _.

bCZNBdjH

Nie chciała mówić, czy pielęgniarki usłyszały jakieś konkretne propozycje, ponieważ - zaznaczyła - _ takie są zasady w poważnych negocjacjach, a takimi te są _. Nie odpowiedziała również na pytanie, jakie plany mają protestujące siostry, gdyby nie udało się osiągnąć porozumienia. _ - W trakcie negocjacji różne są sytuacje i scenariusz często pisze się sam _ - powiedziała.

Pytana, jak siostry radzą sobie w kolejnym dniu protestu, powiedziała, że _ każda okupacja jest bardzo ciężka zarówno dla jednej jak i drugiej strony _. _ Ale najbardziej smutno nam, że zawsze z każdym rządem musi dojść do takich drastycznych posunięć, jakby nie można było bez formy nacisku załatwić normalnie spraw, które są pracowniczymi sprawami i żeby zabezpieczyć tę grupę zawodową, która ciągle ma duży problem, jeżeli chodzi o prawne aspekty _ - oceniła Gardias.

bCZNBdki
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)