Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Partie za wolnym w Trzech Króli

0
Podziel się:

Wszystkie kluby parlamentarne chcą by 6 stycznia był dniem wolnym do pracy.

Partie za wolnym w Trzech Króli
(PAP/Paweł Kula)

Przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych deklarują gotowość poparcia projektu PO, która chce by 6 stycznia - święto Trzech Króli - był dniem wolnym do pracy. Platforma proponuje jednocześnie usunięcie z Kodeksu pracy przepisu, zgodnie z którym pracownikowi przysługuje dzień wolny za święto przypadające w sobotę.

Platforma proponuje nowelizację kodeksu pracy i ustawy o dniach wolnych od pracy tak, by mimo ustanowienia dnia wolnego w święto Trzech Króli nie mnożyć liczby dni wolnych.

Pomysł PO popiera koalicyjny PSL. _ To jest pewien kompromis między postulatem, żeby przywrócić w polskiej tradycji święto, które zostało w poprzednim systemie z przyczyn ideologicznych zlikwidowane, tak aby wyznawcy Chrześcijaństwa mogli jedno z ważniejszych wydarzeń upamiętnić. A z drugiej strony to rozwiązanie powoduje, że nie mamy dodatkowych obciążeń dla gospodarki i wydaje się, że w ramach szerokiego konsensusu, nie tylko politycznego, warto to rozwiązanie poprzeć _ - zadeklarował poseł klubu PSL Janusz Piechociński.

Za przywróceniem święta Trzech Króli, jako dnia ustawowo wolnego od pracy opowiedział się też w środę prezes PiSJarosław Kaczyński. _ Święto Trzech Króli i Zaduszki powinny powrócić. Pamiętam jak te święta likwidowano _ - mówił J. Kaczyński na konferencji prasowej.

_ __ Jako rzecz rozsądną _ J. Kaczyński uznał przy tym postulat, by nowe dni wolne nie były odbierane kosztem innych.

Projektowi PO nie mówi _ nie _ również Lewica, choć - jak ocenia sekretarz tego klubuWacław Martyniuk- jest on elementem kampanii wyborczej premieraDonalda Tuska. Zapowiedział jednocześnie, że Lewica nie będzie głosować przeciwko projektowi PO.

Trzech Króli było już wolnym dniem

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)