Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

OPZZ straszy głodowymi emeryturami

0
Podziel się:

Zdaniem związkowców, na starość grozi nam bieda i ubóstwo. Przez nowe zasady naliczania świadczeń.

OPZZ straszy głodowymi emeryturami
(Creatista/Dreamstime)

OPZZ alarmuje, że nowe zasady naliczania emerytur są bardzo niekorzystne. Dlatego też wielu Polakom, zwłaszcza kobietom, które pracują krócej, po przejściu na emeryturę grozi bieda i ubóstwo.

Jak zaznaczyła wiceprzewodnicząca OPZZ Wiesława Taranowska, nie każdy może pozwolić sobie na pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jednym nie pozwoli na to zdrowie, innym pracodawca - zaznaczyła Taranowska.

POSŁUCHAJ WIESŁAWY TARANOWSKIEJ:

Według Wiesławy Taranowskiej młodzi ludzie nie powinni zgadzać się na zatrudnianie ich bez umowy o pracę. Takie zatrudnienie obniży bowiem ich przyszłe świadczenia - zaznaczyła wiceszefowa OPZZ.

POSŁUCHAJ WIESŁAWY TARANOWSKIEJ:

Wiesława Taranowska odniosła się również do propozycji wprowadzenia w Polsce emerytury obywatelskiej. _ - Polacy musieliby dodatkowo odkładać na emeryturę - _powiedziała.

Wprowadzenie emerytury obywatelskiej zaproponowała minister pracy Jolanta Fedak. Wszyscy, bez względu na wysokość odprowadzonych do ZUS-u składek mieliby zagwarantowaną emeryturę na minimalnym poziomie - obecnie byłoby to 728 złotych i 18 groszy. Prawo do takiej emerytury przysługiwałoby każdemu, kto osiągnął wiek emerytalny. Obecnie wiek ten w Polsce wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Czytaj w Money.pl
Aleksandra Wiktorow dla Money.pl: ZUS nie zgubił składek studentów Nie ma szans na wyższe emerytury za czas nauki. Trzeba by było zmienić ustawę emerytalną - mówi była prezes ZUS.
ZUS i OFE po zmianach. Wszystko pożera inflacja Wysokość środków zgromadzonych na subkontach sprawdzimy w sieci dopiero w przyszłym roku.
Ranking OFE: Kto będzie kusił przyszłych emerytów? Do końca roku akwizytorzy mogą namawiać do zmiany funduszu. Sprawdź, które mają najlepsze wyniki, a które najsłabsze.
emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)