Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Oferty pracy. W Wielkopolsce chętnie zatrudniają spawaczy i ślusarzy

0
Podziel się

Firmy z dużą ostrożnością podejmują decyzje o zwiększaniu zatrudnienia - powiedział członek zarządu powiatu poznańskiego Zygmunt Jeżewski

Oferty pracy. W Wielkopolsce chętnie zatrudniają spawaczy i ślusarzy
(fatihhoca/iStockphoto)
bErmMeWd

Szanse na znalezienie pracy mają w tym roku w Wielkopolsce wykwalifikowani spawacze, ślusarze i elektromonterzy. Wśród koncernów działających w województwie wielkopolskim tylko Bridgestone ogłosił, że zatrudni** **ponad sto osób.

Pozostałe koncerny z działające w Wielkopolsce nie zwiększą zatrudnienia albo na razie nie chcą informować czy zatrudnią dodatkowych pracowników. Poznański zakład Bridgestone kończy inwestycje, która zwiększy do prawie 30 tysięcy sztuk opon dziennie moce produkcyjne fabryki. W związku z tą inwestycją, od połowy 2011 roku do końca 2013 roku pracę w firmie znajdzie dodatkowo 200 osób, z tego większość w 2012.

_ - Część z nich już zatrudniliśmy reszta będzie przyjmowana sukcesywnie _ - powiedział Paweł Nowaczyk z działu HR Bridgestone Poznań. Wiceprezes poznańskiej firmy Modertrans Jarosław Bakinowski, powiedział, że jego firma nie ma na razie planów zatrudnienia, ale jak wygra _ duży kontrakt na dostawę tramwajów, to ta sytuacja może się zmienić _.

bErmMeWf

Zatrudniania większej liczby pracowników nie planuje Philips w Pile, Kompania Piwowarska z Poznania czy producent autobusów Solaris z podpoznańskiego Bolechowa. Natomiast Samsung z Wronek i Volkswagen Poznań nie chcą informować o planach zatrudnienia.

_ - Firmy z dużą ostrożnością podejmują decyzje o zwiększaniu zatrudnienia _ - powiedział członek zarządu powiatu poznańskiego Zygmunt Jeżewski, dotychczasowy dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu.

_ - W Poznaniu i okolicach poszukiwani są elektromonterzy, jedna firma potrzebuje 10 doradców finansowych, inna zgłasza zapotrzebowanie na 20 doradców do spraw sprzedaży. Firma H. Cegielski - Poznań informowała o poszukiwaniu pięciu monterów - mechaników silników _ - dodał.

Pracę chce też dać np. Europejskie Konsorcjum Kolejowe Wagon w Ostrowie Wlkp., które planuje zatrudnić 100 ślusarzy i spawaczy oraz firma Promedica w Ostrowie Wlkp. - oferuje pracę 50 opiekunom starszych osób.

bErmMeWl

Inne ostrowskie przedsiębiorstwo Stalmakon potrzebuje 50 ślusarzy i spawaczy. A firma Tombud w Krotoszynie poszukuje specjalistów obróbki metali metodą skrawania i obróbki drewna - poinformował asystent starosty ostrowskiego Janusz Grzesiak.

Kopalnia Węgla Brunatnego Konin w Kleczewie przyjmie w tym roku 80 osób - poinformowała rzeczniczka spółki Ewa Galantkiewicz. Według dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie Wiesławy Matusiak poza kopalnią planuje się pojedyncze przyjęcia do pracy.

Po kilkadziesiąt osób chcą zatrudnić w Kaliszu: spółka Pratt & Whitney (firma lotnicza) i Novamedia (spółka informatyczna) - poinformował wiceprezydent miasta Daniel Sztandera.

Zdaniem starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego największe możliwości znalezienia pracy mają wykwalifikowani spawacze. Przypomniał, że szanse na zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy dają szkolenia i kursy dla młodzieży. Do tej pory ukończyły je 74 osoby. Na zdobycie podobnych uprawnień ma jeszcze szansę ponad 100 kandydatów do pracy. _ - To jest jedna z form wpływania na strukturę bezrobocia _ - powiedział Rajski.

bErmMeWm

Bezrobocie w Wielkopolsce jest najniższe w Polsce - wynosi (dane za styczeń br.) - 9,2 procent, w stosunku do listopada 2011 r. wzrosło o 0,4 procent.

Czytaj więcej o pracy w Polsce
Zatrudnią 1000 osób. Do hut i kopalni KGHM planuje zatrudnić nowych pracowników głównie w hutach i kopalniach.
Stres w pracy wzrósł przez kryzys! Aż jedna czwarta wszystkich pracowników deklaruje, że w czasach kryzysu jest poddawana presji w pracy. W efekcie coraz częstszą przyczyną L4 stają się problemy psychologiczne.
Obowiązkowe miejsca do karmienia dzieci. Tam już są Po blisko trzech dekadach istnienia ustawy o ochronie przyszłych matek w pracy, Kongres USA wprowadza poprawki.
bErmMeWG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)