Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Odpracowywanie wyjść prywatnych w godzinach pracy

0
Podziel się:

Wyjście z pracy w celu załatwienia prywatnych spraw można odpracować bez obawy o wysokość wynagrodzenia czy powstanie godzin nadliczbowych.

bETjcZaZ

Wyjście z pracy w celu załatwienia prywatnych spraw można odpracować bez obawy o wysokość wynagrodzenia czy powstanie godzin nadliczbowych. Od 23 sierpnia 2013 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące czasu pracy, które regulują kwestię odpracowywania prywatnych wyjść w godzinach pracy. Osoba, która chce w godzinach pracy załatwić sprawy osobiste, powinna wystąpić wcześniej do pracodawcy z pisemnym wnioskiem z prośbą o zwolnienie z wykonywania pracy na czas załatwienia określonych spraw osobistych. Taką absencję może odpracować, zostając innego dnia dłużej w pracy lub przychodząc do pracy o wcześniejszej godzinie.

bETjcZbb

Zgodnie z nowymi przepisami czas odpracowania zwolnienia od pracy, udzielonego pracownikowi, na jego pisemny wniosek, w celu załatwienia spraw osobistych, nie stanowi pracy w godzinach nadliczbowych. Odpracowanie zwolnienia od pracy nie może jednak naruszać prawa pracownika do odpoczynku dobowego i tygodniowego.

Jeśli pracownik w umówionym okresie odpracuje cały czas wyjścia, to nie wpływa to w żaden sposób na wysokość jego wynagrodzenia.

ES, AS

bETjcZbh
bETjcZbC
KOMENTARZE
(0)