Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Odchudzaj ludzi – ale nie swoje CV!

0
Podziel się

Podpowiadamy jak napisać życiorys by zdobyć posadę dietetyka.

Odchudzaj ludzi – ale nie swoje CV!
(Frantysek/iStockphoto)
bEijQZrF
Tekst: Agnieszka Grzechynka, myCV.pl
„Muszę zrzucić kilka zbędnych kilogramów”. „Muszę zmienić dietę na bezglutenową”. „Jestem w ciąży i nie wiem jak się odżywiać, aby nie zaszkodzić maluszkowi”. Niemal każdy z nas na pewnym etapie swojego życia zastanawia się co, jak często i w jakiej ilości jeść, aby nasze życie stało się lepsze i zdrowsze. Niektórzy próbują dostosowywać dietę na własną rękę, ale często skutki bywają opłakane – o wiele lepiej oddać się w ręce profesjonalnego doradcy. Z pisaniem CV jest podobnie – nie zdawaj się na los, tylko na nas. Podpowiadamy jak napisać życiorys by z powodzeniem zawalczyć o posadę dietetyka.

Na zdrowie!

Zanim wypowiesz te słowa, wręczając nowy plan dietetyczny swojemu podopiecznemu, będziesz musiał udowodnić, że posiadasz wszystkie niezbędne kwalifikacje. Zgodnie z przepisami i wymogami rynku, dietetykiem może zostać osoba, która posiada co najmniej średnie wykształcenie medyczne w odpowiedniej specjalizacji. Największym atutem będzie dyplom licencjacki lub magisterski uzyskany na kierunku dietetyka, technologia żywności lub żywienie człowieka. O taką posadę może także ubiegać się osoba będąca w trakcie takich studiów. Koniecznie wpisz więc w CV informację o posiadanym wykształceniu, ponieważ będzie ono pierwszą rzeczą, na którą zwróci uwagę przyszły pracodawca. Kolejną będzie doświadczenie. Jeśli pracowałeś już w zawodzie lub odbywałeś staże w gabinetach dietetycznych, koniecznie wpisz te informacje w odpowiednie kolumny.

bEijQZrH

Nie tylko odchudzanie

Konkurencja na rynku jest bardzo duża, dlatego warto aby Twoja aplikacja wyróżniała się na tle innych. Osiągniesz to dzięki czytelnemu wypisaniu wszelkich dodatkowych kursów i certyfikatów, które posiadasz. Twoimi pacjentami będą przecież nie tylko osoby pragnące zgubić kilka nadprogramowych kilogramów. Wiele osób cierpi na nietolerancje pokarmowe, choruje, pragnie ograniczyć spożywanie pewnych produktów lub oczyścić organizm, a Twoją rolą będzie umiejętność kompleksowego doradztwa. Ukończyłeś kurs w zakresie żywienia bezglutenowego, wegańskiego, bez laktozy? Koniecznie wpisz te informacje w CV. Aby pracodawca ich nie przegapił, użyj do tego celu czytelnych kolumn. Wzory profesjonalnych życiorysów możesz bezpłatnie pobrać ze strony www.myCV.pl i dostosować je do swoich potrzeb.

Człowiek sukcesu

Tym, co mocno przemawia do wyobraźni zarówno klientów, jak i przyszłych szefów, bez wątpienia są namacalne dowody potwierdzające Twoją skuteczność. W kolumnach życiorysu, poświęconych osiągnięciom, wypisz swoje zawodowe sukcesy. Pomogłeś zrzucić kilogramy i ustabilizować wagę osobie chorującej na otyłość? A może udało Ci się rozpoznać zaburzenia odżywiania u swojego pacjenta i w porę zainterweniować? Koniecznie wpisz w CV takie informacje. Jeśli Ty także kiedyś borykałeś się z problemem nadwagi i udało Ci się pomóc samemu sobie, warto o tym napisać. Jesteś najlepszą wizytówką własnego profesjonalizmu. Potwierdzeniem kompetencji będzie także stałe doszkalanie się i udział w konferencjach medycznych, poświęconych dietetyce. Jeśli brałeś w nich udział, możesz zaznaczyć taką informację w życiorysie, w sekcji poświęconej kursom i szkoleniom. Wspomnij też o specjalistycznych, medycznych programach i urządzeniach, które potrafisz obsługiwać.

bEijQZrN

Licz nie tylko kalorie – także swoje mocne strony

Kalorie najprawdopodobniej często będziesz ścinał układając jadłospisy, ale swoje CV postaraj się nieco podtuczyć. Wiele osób zapomina o konieczności zamieszczenia informacji o swoich kompetencjach miękkich, a to one dadzą pracodawcy wgląd w to, jak sprawnym i skutecznym pracownikiem możesz się stać. Ponieważ będziesz pracował w stałym kontakcie z innymi ludźmi, duże znaczenie będzie miała zdolność wzbudzania zaufania, rzetelność oraz umiejętności komunikacyjne. Napisz, że potrafisz radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz że jesteś dobrym psychologiem – bardzo często osoby odchudzające się potrzebują motywacji i wsparcia, a mądre podejście lekarza sprawi, że klient będzie do niego wracał. W życiorys wpisz także informacje dotyczące znajomości języków obcych – w renomowanych klinikach pacjentami często są obcokrajowcy, więc umiejętność posługiwania się językiem angielskim często jest jednym z warunków zatrudnienia. Nie zapomnij również dołączyć do CV swojego kolorowego zdjęcia – to, jak wyglądasz i jakim
stanem zdrowia się cieszysz będzie świadectwem równie mocnym, jak wszelkie dyplomy i certyfikaty.

Jak powinno wyglądać dobrze „zbilansowane” CV? Zobacz przykład, przygotowany przez specjalistów myCV.pl: LINK

bEijQZsi
praca
cv
KOMENTARZE
(0)