Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Obowiązki pracownika a umowa

0
Podziel się

Czy zatrudniając się w firmie na danym stanowisku, muszę zgodzić się na współudział w realizacji celów firmy, które bezpośrednio mnie nie dotyczą?

Obowiązki pracownika a umowa
bErLZRLp

Czy zatrudniając się w firmie na danym stanowisku, muszę zgodzić się na współudział w realizacji celów firmy, które bezpośrednio mnie nie dotyczą? Czy pracując jako sprzątaczka, muszę brać udział w promowaniu firmy? Odpowiada Anna Pierzycka, ekspert ds. kadr i płac

Jest to bardzo ogólne pytanie, ponieważ wszystko zależy od okoliczności. Każdy pracownik podpisując umowę, niezależnie czy jest to umowa o pracę czy umowa cywilnoprawna, powinien mieć sprecyzowany zakres obowiązków, na które zgadza się przyjmując ofertę pracy. W podanym przykładzie, jeśli osoba zatrudniona jako sprzątaczka, ma w swoim opisie stanowiska czynności związane z utrzymywaniem czystości a nie z działaniami promocyjnymi, nie będzie odpowiedzialna za działania marketingowe firmy.

bErLZRLr

Natomiast jeśli do jej obowiązków należy np. układanie w określony sposób pewnych przedmiotów, co może mieć realny wpływ na kształtowanie wizerunku, to w takim ujęciu bierze ona udział w działaniach mających na celu promowanie firmy. Często pracodawcy, aby zmotywować swoich pracowników do działań zespołowych, uzależniają w pewnym zakresie ich wynagrodzenie od ogólnych wyników firmy bądź działu, co dotyczy również pracowników sprzątających.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

bErLZRLx
bErLZRLS
KOMENTARZE
(0)