Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Nowy inwestor branży IT na Dolnym Śląsku

0
Podziel się:

Luxoft, jeden z liderów branży outsourcingu zaawansowanych procesów IT w Europie Środkowo – Wschodniej, zbuduje swoje centrum.

Nowy inwestor branży IT na Dolnym Śląsku
(mediaphotos/iStockphoto)

Wrocław zyska nowego inwestora z branży nowoczesnych usług dla biznesu. Do miasta wkracza Luxoft, jeden z liderów branży outsourcingu zaawansowanych procesów IT w Europie Środkowo – Wschodniej. Firma, zatrudniająca na całym świecie ponad 5,6 tys. osób, otwiera w stolicy Dolnego Śląska swoje drugie polskie centrum.

Wraz z dynamicznie rozwijającą się placówką w Krakowie, wrocławski oddział będzie stanowił istotne ogniwo w międzynarodowej strukturze Luxoft. Specjaliści pracujący na Dolnym Śląsku będą dostarczać usługi dla jednego z najważniejszych klientów firmy - globalnego lidera w zakresie bankowości inwestycyjnej.

Wrocławski oddział międzynarodowej firmy o rosyjskich korzeniach w ciągu roku planuje zatrudnić około 100 pracowników. Większość z nich stanowić będą specjaliści wykazujący się kilkuletnim doświadczeniem, biegli w realizacji projektów IT. Na przestrzeni najbliższych kilku lat liczba zatrudnionych może znacznie wzrosnąć.

-_ Cieszymy się, że do Wrocławia wprowadza się kolejna firma, oferująca dobre stanowiska, wymagające zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki. Wrocławscy absolwenci i wykształceni specjaliści dostają kolejną szansę na ciekawą pracę – _ mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Specjaliści Luxoft pracujący na Dolnym Śląsku będą dostarczać usługi IT dla jednego z najważniejszych klientów firmy - globalnego lidera w zakresie bankowości inwestycyjnej. Do głównych zadań jednostki będzie należało opracowanie, utrzymanie i rozwój m.in. platform i systemów dla branży bankowej oraz bankowości internetowej.

_ - Nasi eksperci zdobyli bardzo silną specjalizację w dziedzinie usług IT dla bankowości inwestycyjnej. To jeden z powodów szybkiego rozwoju polskiego oddziału i istotny czynnik, decydujący o otwarciu przez firmę już drugiego centrum w kraju – _mówi Wojciech Mach, Dyrektor Zarządzający Luxoft Polska.

Pierwsze polskie centrum, ulokowane w Krakowie, działa od dwóch lat. Jesienią 2010 r. zatrudnionych zostało zaledwie kilka osób, już na początku listopada 2012 r. jednostka mogła się poszczycić kadrą ok. 240 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Obie placówki Luxoft – krakowska i wrocławska – będą pełniły rolę istotnego ogniwa w strukturze firmy, stanowiącej ważnego partnera dużych podmiotów branży bankowości inwestycyjnej na całym świecie. W Polsce Luxoft już dziś stanowi jednego z najważniejszych dostawców usług dla tego sektora.

Praca dla specjalistów

Luxoft do swojego wrocławskiego centrum poszukuje informatyków z kilkuletnim doświadczeniem, przede wszystkim specjalistów rozwoju oprogramowania posiadających wiedzę z zakresu prowadzenia złożonych projektów dla klientów biznesowych. Ważną rolę w pracy w obszarze usług dla biznesu odgrywają także tzw. umiejętności miękkie.

_ - Realizowane przez nas projekty charakteryzują się wysoką różnorodnością. Wymagają od specjalistów nie tylko doświadczenia przy realizacji projektów IT, ale także rozwiniętej intuicji biznesowej i znajomości specyfiki branży finansowej. Nie bez znaczenia są umiejętności organizacyjne, zdolność szybkiego uczenia się czy dostosowania do zmieniającej się sytuacji, predyspozycje do pracy w zespole i podejmowanie działań proaktywnych. To ważne cechy, których poszukujemy u rekrutowanych pracowników – _ mówi Przemysław Berendt, Globalny Wiceprezes Luxoft ds. Marketingu.

Oprócz dobrej pensji, pracownicy firmy mogą liczyć na szeroki wachlarz świadczeń pozapłacowych i szerokie możliwości rozwoju.

_ - Do zalet pracy w Luxoft zaliczają się m.in. możliwość korzystania z rozwiniętego laboratorium badawczo-rozwojowego czy praca w międzynarodowym zespole. Nasi specjaliści szczególnie cenią sobie liczne wewnętrzne programy szkoleniowe, opracowywane w oparciu o know-how firmy. Pracownicy łączą się także w „communities", czyli specjalne grupy zainteresowane konkretnymi zagadnieniami IT – _wylicza Agata Furman, Dyrektor Marketingu i Employer Branding w Luxoft.

Wrocław próbuje przyciągnąć inwestorówLuxoft, inwestując we Wrocławiu, uzyskuje dostęp do rozwiniętej infrastruktury komunikacyjnej, biurowej i teleinformatycznej, a także do szerokiego zaplecza wykwalifikowanych pracowników. Dzięki tym atutom, stolica Dolnego Śląska stanowi dla firm IT dobre miejsce na lokalizację ich placówek.

_ - Już na początku tego roku, w raporcie firmy Tholons, Wrocław został uznany za jedną ze stu wiodących światowych lokalizacji pod inwestycje outsourcingowe. Pogłębia się specjalizacja naszego miasta, jako ośrodka badawczo-rozwojowego i informatycznego, w którym obsługiwane są najważniejsze światowe firmy – _ mówi prezydent Dutkiewicz.

Mocną stroną stolicy Dolnego Śląska, która przyciągnęła Luxoft, jest praktyka długoterminowego wsparcia udzielanego inwestorom przez władze lokalne, zarówno przed podjęciem decyzji o inwestycji, jak i później – na etapie rozwoju projektu.

_ - Wejście Luxoft do Wrocławia to konsekwencja zarówno strategii lokowania naszych centrów ITO w pobliżu siedzib klientów, jak i świetnego klimatu inwestycyjnego, panującego w stolicy Dolnego Śląska. To dojrzały ośrodek outsourcingowy, w którym są realizowane jedne z najciekawszych projektów IT czy badawczo-rozwojowych na świecie. Cieszymy się, że do niego dołączamy – _podsumowuje Przemysław Berendt.

Czytaj więcej w Money.pl
Wspólna inwestycja giełdowych gigantów Projekt może być wart 5-6 mld zł - poinformował Mikołaj Budzanowski, minister skarbu.
Duży koncern chce wykupić akcje tej spółki BSH jest gotowa zainwestować odpowiednie środki w Zelmer w celu rozszerzenia portfolio produktowego i umocnienia pozycji na rynkach lokalnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)