Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Nokia szuka ludzi do pracy. W Łodzi chce zatrudnić 250 osób

3
Podziel się:

250 osób zamierza zatrudnić firma Nokia w swojej nowej spółce w Łodzi, która będzie odpowiadać za projektowanie i budowę sieci szybkiego internetu dla 400 tys. odbiorców w 13 regionach Polski. To projekt realizowany w ramach programu Polska Cyfrowa.

Nokia szuka ludzi do pracy. W Łodzi chce zatrudnić 250 osób
(JD Lasica/Flickr (CC BY-NC 2.0))
bEJZwmth

To pierwsza inwestycja skandynawskiej telekomunikacyjnej marki w Łodzi. "Bardzo cieszę się, że tak znana na całym świecie marka zdecydowała się na lokalizację swojego przedstawicielstwa w Łodzi. Mam nadzieję, że będziecie się państwo tutaj dobrze czuli i wierzę, że to dopiero początek naszej współpracy, bo wiem, że firma perspektywicznie patrzy na miasto" - powiedziała w czwartek podczas uroczystego otwarcia siedziby nowego biura prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W Łodzi Nokia za pośrednictwem swojej nowej spółki usługowo-serwisowej Iris Telecommunication Poland będzie odpowiadać za projektowanie, budowę i obsługę sieci światłowodowych w 13 regionach Polski centralnej i północno-wschodniej, realizowanych przez Nokia w ramach programu Polska Cyfrowa.

- Dzięki realizacji ważnego dla kraju, ale także naszej firmy projektu budowy szerokopasmowego dostępu do internetu, będziemy mogli podłączyć do niego ok. 400 tys. obiorców prywatnych oraz 2,5 tys. szkół - podkreślił Piotr Kaczmarek, prezes Nokia w Polsce.

bEJZwmtj

Sieć szybkiego łącza internetowego o prędkościach do 100 megabitów na sekundę ma obejmować woj. łódzkie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie, w tym w dużej części obszary wiejskie.

Zobacz także: <a href="https://komorkomania.pl/t/25613,nokia-3310-2017">Nokia 3310</a> - relacja z premiery i wrażenia z użytkowania

Do realizacji projektu spółka Iris Telecommunication w łódzkim biurze zamierza zatrudnić 250 osób.

bEJZwmtp

- Rekrutacja już się rozpoczęła. Do końca roku chcemy zbudować stuosobowy zespół, a kolejnych 150 specjalistów dołączy do nas w przyszłym roku. Szukamy osób, które będą projektować infrastrukturę szybkiego łącza internetowego, m.in. absolwentów po studiach technicznych - projektantów sieci światłowodowych od strony telekomunikacyjnej, a także budowlanej; specjalistów od zarządzania projektami i podwykonawcami oraz techników - tłumaczył prezes Iris Telecommunication Bogdan Sołtysiak.

Jak poinformował Kaczmarek, Nokia jest największym inwestorem w obszarze ICT (teleinformatyki) w Polsce i zatrudnia w kraju ok. 5,4 tys. pracowników.

Większość pracowników - blisko 4 tys. osób - zatrudnionych jest w obszarze R&D (prace badawczo-rozwojowe) w centrach badawczo-rozwojowych we Wrocławiu, Bydgoszczy i Krakowie, gdzie powstają nowoczesne rozwiązania dla mobilnych sieci telekomunikacyjnych oraz dla sektora publicznego. Z kolei, Globalne Centra Usług Nokia - w Warszawie i Bydgoszczy - obsługują klientów firmy na całym świecie.

bEJZwmtK
inwestycje
praca
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
złotko
4 lata temu
Takie jednorazowe firmy prawdziwi fachowcy omijają szerokim łukiem. Szkoda nerwów i kasy. Niech zatrudniają cieciów. Takim wszystko jedno jakiej budowy pilnują.
Karolek
4 lata temu
Bezrobocie ogromnie spadnie - aż 250 pracowników. Jestem w szoku. Nie wiem jak konkurencja się po tym podniesie.
Paweł
4 lata temu
Nokia najpierw zatrudnia, a potem szybciutko wywala, gdy tylko kończy się kasa na projekt. Właśnie dlatego szukają absolwentów, bo na fachowców z branży nie mają szans. Wszyscy mijają Nokię szerokim łukiem. We Wrocławiu już robili te same numery.
bEJZwmtL