Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Nigdy nie pracowałem, co napisać w CV?

0
Podziel się:

Co mam wpisać w CV jeżeli nie mam żadnego doświadczenia zawodowego?

Nigdy nie pracowałem, co napisać w CV?
bESvyjGt

W tym roku skończyłem szkołę średnią i rozpocząłem studia magisterskie na kierunku Marketing i Zarządzanie. Chcę podjąć także pracę. Co mam wpisać w CV jeżeli nie mam żadnego doświadczenia zawodowego? Nie odbywałem żadnej praktyki. Nie mam skończonych żadnych kursów. Jak przekonać przyszłego pracodawcę, że będę dobrym pracownikiem?

Na początek proponuję zastanowić się w jakim charakterze docelowo chciałby Pan pracować. Proszę określić branżę i stanowiska, które Pana interesują oraz zastanowić się jakie cechy i umiejętności będą przydatne w takim zawodzie. Jeżeli np. chciałby się Pan ubiegać o pracę w firmie, gdzie będzie Pan miał duży kontakt z innymi osobami, warto pomyśleć o aplikowaniu na stanowiska, gdzie można nauczyć się bezpośredniej obsługi klienta. Wiele firm na rynku poszukuje pracowników, nie wymagających doświadczenia. Proszę też pamiętać, że każda wykonywana praca, nawet dorywcza jest pierwszym krokiem do zdobycia umiejętności.

bESvyjGv

Proszę w CV zgodnie z prawdą umieścić informację o swoich danych kontaktowych, wykształceniu i umiejętnościach jakie Pan już w tej chwili posiada. Np. prawo jazdy, znajomość obsługi komputera, itp. Być może jeszcze w szkole brał Pan udział w kołach zainteresowań lub konkursach - to też się liczy! W liście motywacyjnym warto własnymi słowami zaznaczyć gotowość do podjęcia pracy, informacje o tym w jakim kierunku chciałby się Pan rozwijać i dlaczego właśnie stanowisko, na które Pan aplikuje będzie dla Pana cennym doświadczeniem. Jednocześnie proszę podkreślić cechy, które uważa Pan, że będą ważne dla przyszłego pracodawcy, np. punktualność, obowiązkowość i dokładność. Warto poprzeć je przykładami - krótko, ale treściwie.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

bESvyjGW
KOMENTARZE
(0)