Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Niemiecka lokomotywa nabiera rozpędu

0
Podziel się:

Widać wyraźne efekty ożywienia gospodarki. Bezrobocie wyraźnie spada.

Niemiecka lokomotywa nabiera rozpędu
(GM Corp/CC)
bETitXLp

Bezrobocie w Niemczech spadło w kwietniu o 0,3 punktu procentowego, do 7,3 proc. - poinformowała Federalna Agencja Pracy w Norymberdze.

Bez pracy pozostaje 3,078 mln mieszkańców Niemiec; to o 132 tys. mniej niż w marcu oraz o 321 tys. w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t37257.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/lepiej;z;praca;w;niemczech;juz;na;dobre,121,0,786297.html) Lepiej z pracą w Niemczech. Już na dobre? - Ożywienie koniunktury gospodarczej przełożyło się na stabilny i pozytywny rozwój sytuacji na rynku pracy _ - powiedział szef Federalnej Agencji Pracy Frank-Juergen Weise.

bETitXLr

Dodał, że znacząco wzrosło zatrudnienie, odnotowano także większy popyt na siłę roboczą. Według najnowszych statystyk liczba osób zawodowo czynnych wzrosła w kwietniu o 141 tys. - do 49,51 mln.

Po uwzględnieniu czynników sezonowych liczba bezrobotnych spadła w kwietniu o 37 tys. - do 2,97 mln, z czego na zachodzie Niemiec spadek wyniósł 26 tys., a na wschodzie - 11 tys. Liczba osób zawodowo czynnych wzrosła po uwzględnieniu czynników sezonowych o 38 tys.

Czytaj w Money.pl
Niemieckie PKB prawie o punkt wyższe Niemieckie instytuty analityczne zmieniają jesienne prognozy. Będzie lepiej niż myślano.
Im bliżej maja, tym strach Niemców rośnie Obawiają się napływu pracowników z Polski, po otwarciu niemieckiego rynku pracy.
bETitXLS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)