Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na
aktualizacja

Nie przesłodź swojego CV i zdobądź... słodką posadę cukiernika.

0
Podziel się:

Co powinno zawierać CV na stanowisko cukiernika?

Nie przesłodź swojego CV i zdobądź... słodką posadę cukiernika.

Produkcja wszelkiego rodzaju wyrobów cukierniczych, ciast, ciastek, lodów oraz ich dekorowanie. Twórcze zajęcie, pozwalające na kreatywność oraz dająca satysfakcję z tworzenia. No i dodatkowo efekty pracy, w postaci produktów, na widok których każdemu klientowi usta układają się w szeroki uśmiech. Zanim praca w zawodzie cukiernika da Ci tę satysfakcję, zadowolenie musi poczuć Twój przyszły pracodawca. Podajemy przepis na CV, które stanie się wisienką na torcie Twojej aplikacji rekrutacyjnej.

Przygotuj niezbędne składniki

Tak jak w przypadku każdego planowanego wypieku, także pisząc CV musisz przygotować wszystkie niezbędne informacje. Rozpocznij od wyboru formy, w której CV powstanie. Polecamy skorzystanie z szablonów, oferowanych przez www.myCV.pl. Dzięki nim Twoja aplikacja będzie miała profesjonalny wygląd i czytelną formę. Pracodawca na pewno doceni ten fakt – pieczenie ciast także wymaga przecież uporządkowania. Gdy już dokonasz wyboru, koniecznie uzupełnij kolumnę poświęconą danym osobowym. Bardzo źle widziane jest niezamieszczenie podstawowych informacji, takich jak wiek, adres zamieszkania oraz brak aktualnej fotografii. Dzięki tym kilku danym przyszły szef będzie mógł ocenić Twoje potencjalne doświadczenie oraz skojarzyć Twoją twarz z dalszymi informacjami.

Upiecz podstawę

Twoje CV powinno być jak wielowarstwowe ciasto, pełne atrakcyjnych dodatków. Nie można jednak zapominać, że tak w przypadku wypieków, jak i CV, najważniejsze są solidne podstawy. Zacznij więc od podania informacji, które będą miały największy wpływ na ocenę Twojej aplikacji – danych odnośnie wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Osoba, ubiegająca się o posadę cukiernika, powinna posiadać wykształcenie zawodowe w branży spożywczej, najlepiej kierunkowe – cukiernicze. To bardzo ważne, ponieważ cukiernik musi dbać nie tylko o wytwarzanie produktów i o ich odpowiednie przechowywanie, ale musi także znać dokładne proporcje tworzenia wyrobów kulinarnych, różnorodne przepisy oraz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi trendów i wymagań klientów. Warto zaznaczyć w swojej aplikacji także ukończone, dodatkowe kursy, które będą dowodem na szeroki warsztat i umiejętności, np. kurs zdobienia tortów, wypieków wegańskich lub raw. Ważną – jeśli nie najważniejszą - kwestią jest jednak doświadczenie w branży
spożywczej. Wspomnij o każdej pracy lub stażu, podczas którego wykonywałeś zadania polegające na obróbce produktów spożywczych.

Słodki środek

Na solidnych podstawach doświadczenia, postaraj się teraz zbudować kolejny poziom CV – taki, którym wyróżnisz się na tle innych aplikacji i zagwarantujesz sobie wymarzone stanowisko. W kolumnie poświęconej kompetencjom, koniecznie wpisz wszelkie informacje, które pozwolą poznać Ciebie jako potencjalnego pracownika. Nie zapominaj, że cukiernik – choć piecze własnymi rękami – musi współpracować z zespołem ludzi. Wspomnij więc, że jesteś osobą zdolną pracować samodzielnie, ale doskonale radzisz sobie także w większej grupie. Do Twoich obowiązków będzie należało także rozliczanie przyjętych i wydanych surowców, organizowanie własnego stanowiska pracy i stanowisk pracy podległych pracowników. Warto więc zaznaczyć, że jesteś osobą dokładną, dobrze zorganizowaną oraz posiadającą zdolności komunikacyjne oraz managerskie. Ponieważ pieczenie ciast wymaga precyzji i często perfekcyjne dzieło musi powstać w bardzo krótkim czasie, warto wspomnieć także o umiejętności pracy w sytuacjach stresowych. Jeśli planujesz starać
się o zatrudnienie w firmie międzynarodowej lub jeśli wiesz, że zespół składa się nie tylko z Polaków, warto także wspomnieć w CV o stopniu znajomości języków obcych.

Lukier i wisienka

W CV zawsze należy podawać prawdziwe informacje i nigdy nie powinno się go „przesłodzić”. Warto jednak pokazać, że praca, o którą się staramy, będzie posadą naszych marzeń. Pozwól więc, by życiorys stał się potwierdzeniem Twojej cukierniczej pasji. Jeśli brałeś udział w konkursach kulinarnych, otrzymałeś dyplomy lub wyróżnienia – wpisz te dane w kolumnę poświęconą osiągnięciom. Wykorzystaj też sekcję „Informacje dodatkowe” by pochwalić się blogiem kulinarnym (jeśli takiego prowadzisz) lub wszelkimi innymi formami pozazawodowej – choć z zawodem związanymi – aktywnościami. Warto wspomnieć o zainteresowaniach związanych w jakikolwiek sposób z tworzeniem, kreatywnością, sztuką oraz artyzmem. Będzie to dla pracodawcy jasny sygnał, że to, co wyprodukujesz, będzie nie tylko perfekcyjnie smaczne, ale także piękne.

Jak nasz przepis na idealne CV cukiernika wygląda w praktyce? Pobierz _ przykładowy wzór _.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)