Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Networking - definicja

0
Podziel się:

Networking to proces budowania kontaktów i utrzymywania relacji z osobami z najbliższego otoczenia - kręgi zawodowe, towarzyskie, grupy społecznościowe, fora dyskusyjne, szkolenia, konferencje, znajomi, rodzina, kontakty zdobywane w czasie edukacji.

bFfDmgzV

Networking to proces budowania kontaktów i utrzymywania relacji z osobami z najbliższego otoczenia - kręgi zawodowe, towarzyskie, grupy społecznościowe, fora dyskusyjne, szkolenia, konferencje, znajomi, rodzina, kontakty zdobywane w czasie edukacji. Aby skutecznie budować naszą sieć kontaktów (czyli networking) należy pamiętać, że jest to proces długofalowy, opierający się na wzajemnym zaufaniu, dbaniu o relacje poprzez systematyczny kontakt oraz udzielaniu wzajemnego wsparcia.

bFfDmgzX

Obecnie networking jest coraz częściej wykorzystywany w celach zawodowych, zdobycia nowej pracy, zaznaczenia pozycji na rynku pracy, pozyskania pracownika oraz rozwoju działalności firmy. Jest to skuteczna metoda planowania kariery zawodowej oraz cenne źródło informacji o ofertach pracy. Spotkania, konferencje czy też rozmowy z innymi osobami są doskonałą okazją aby zaprezentować swoje kluczowe umiejętności oraz doświadczenie. W przyszłości może to zaprocentować rekomendacją na konkretną ofertę. Należy przy tym pamiętać aby nie przybierało to formy nagabywania, manipulowania ani też bezpośredniego proszenia o posadę.

Paulina Pierzga
Konsultant K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego

| Zobacz także: |
| --- |

bFfDmgAd

**Networking - jak wykorzystać jego potencjał? Nie od dziś wiadomo, że sieć kontaktów jest ważnym motorem działalności firmy. Jednak aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie biznesu, potrzebujemy czegoś więcej - networkingu.

**

bFfDmgAy
KOMENTARZE
(0)