Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Napieralski: Tusk nie jest wiarygodnym szefem rządu

0
Podziel się:

Przewodniczący SLD wypomniał premierowi niespełnione obietnice i brak wrażliwości.

Napieralski: Tusk nie jest wiarygodnym szefem rządu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bETjesVx

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski powiedział podczas centralnych obchodów Święta Pracy w Szczecinie, że premier Donald Tusk nie jest wiarygodnym szefem rządu i nie można ufać jego słowom.

Około 200 osób zebrało się w niedzielę przed bramą niedziałającej stoczni szczecińskiej. Byli to głównie przedstawiciele SLD i ugrupowań lewicowych. Napieralski powiedział w swoim wystąpieniu, że niedziałające dźwigi i zamknięte bramy stoczni to symbol niespełnionych obietnic premiera. - _ Dwa lata temu Tusk obiecywał stoczniowcom ze Szczecina i Gdyni, że będzie dobrze, zakłady będą pracować i zatrudniać ludzi. Wszystko to okazało się szopką i cyrkiem przedwyborczym, pomysłem na kampanię do Parlamentu Europejskiego _ - podkreślił.

Przewodniczący SLD dodał, że 2 lata temu Tusk obiecywał także, że jeśli nie znajdzie się inwestor dla stoczni, to ministra skarbu Aleksandra Grada nie będzie w rządzie, a nadal jest. - _ Tu w Szczecinie nikt nie wierzy w jego słowa, bo 2 lata temu obietnic nie wypełnił _ - zaznaczył.

bETjesVz

Szef SLD powiedział, że premier nie spełnił również obietnicy, że znajdzie pomoc dla najbardziej potrzebujących. - _ Czy z limuzyny rządowej zmieniła mu się perspektywa? _ - pytał Napieralski. - _ Jak trzeba pomyśleć o tych najbiedniejszych, to premier mówi "jest kryzys w Europie i na świecie, nie radzimy sobie", ale kiedy przychodzą kampanie wyborcze i trzeba walczyć o głosy, premier staje z ministrem finansów na tle mapy i mówi: "Polska to zielona wyspa, radzimy sobie". To czysta schizofrenia! _ - mówił Napieralski.

Szef Sojuszu mówił również o braku pracy dla młodych ludzi, którzy ukończyli szkoły i szukają zatrudnienia. - _ A rząd czeka ze spokojem, aż otworzą się kolejne rynki pracy za granicą. I znów młodzi ludzie będą musieli wyjechać za chlebem za granicę do pracy. Zostawić rodziny i najbliższych. Czy to ma być odpowiedź? _ - pytał.

Napieralski zaznaczył, że dla SLD władza nie jest celem samym w sobie, tylko pomaganiem ludziom. - _ Domagamy się od polskiego rządu ustaw i działań, by pomagać ludziom pracy. I możemy tu obiecać - a my dotrzymujemy słowa i nasze rządy o tym świadczyły, że jesteśmy wiarygodni. Mamy znakomitych ludzi i jesteśmy alternatywą, wiarygodną alternatywą _ - powiedział Napieralski.

Na zakończenie uroczystości przedstawiciele władz organizacji lewicowych złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary wystąpień robotniczych z grudnia 1970 roku.

bETjesVF
Czytaj w Money.pl
Napieralski dobrym słowem w przeciwników _ Kaczyński to polityk z wizją, który nie zmienia poglądów. Tusk może być wzorem dla młodych ludzi _.
Tusk straszy koalicją SLD i PiS, Kaczyński mówi o awanturniczych rządach Zdaniem premiera wnioski o wotum nieufności dla jego ministrów zapowiadają współpracę Napieralskiego z Kaczyńskim.
Napieralski będzie polemizował Tuskiem SLD chce wypomnieć premierowi 70 niezrealizowanych obietnic z jego expose.
bETjesWa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)