Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Mężczyzna zastrzelił 5 osób w firmie farmaceutycznej w Moskwie

0
Podziel się:

W biurze jednej z firm farmaceutycznych w Moskwie 30-letni mężczyzna zastrzelił we wtorek pięć osób - poinformowało radio Echo Moskwy. Nie są jasne jego motywy; policja wątpi w jego wersję, że powodem była nieodwzajemniona miłość. Rosyjskie media dopiero dziś podały tę informację

W biurze jednej z firm farmaceutycznych w Moskwie 30-letni mężczyzna zastrzelił we wtorek pięć osób - poinformowało radio Echo Moskwy. Nie są jasne jego motywy; policja wątpi w jego wersję, że powodem była nieodwzajemniona miłość. Rosyjskie media dopiero dziś podały tę informację.

Radio podaje, że zabójca nazywa się Dmitrij Winogradow i pracował w firmie Protek, która jest jedną z największych sieci aptek w Moskwie, jako prawnik.

Echo Moskwy relacjonuje, że zabójca, siedząc za biurkiem nieoczekiwanie otworzył ogień do swoich kolegów, zabijając trzech mężczyzn i dwie kobiety. Został zatrzymany przez pracowników ochrony. Nie stawiał oporu.

Śledczym Winogradow powiedział, że powodem jego działań była nieodwzajemniona miłość, przy czym - jak podaje radio - strzelał również do dziewczyny, która miała odrzucić jego uczucie. Przyjaciel zabójcy powiedział "Echu Moskwy", że dziewczyna jest w szpitalu w stanie śpiączki.

Natomiast policja informuje, że na portalu społecznościowym odnaleziono manifest, w którym Winogradow wyraził m.in. niezadowolenie z powodu wzrostu ludności w Rosji. "Nienawidzę ludzkości i tego życia" - napisał również mężczyzna.

Firma, dla której pracował, odmówiła komentarza - pisze "Echo Moskwy".

(JK)

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)