Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Mają w umowach zero godzin pracy i są zadowoleni

0
Podziel się

Wzbudzające spore kontrowersje umowy „zero godzin” nie są aż tak niekorzystne dla pracowników, jak się dotąd powszechnie uważało

bErLYVOZ

Wzbudzające spore kontrowersje umowy ,,zero godzin" nie są aż tak niekorzystne dla pracowników, jak się dotąd powszechnie uważało. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjski Chartered Institute of Personnel and Development. Według Instytutu pracownicy ,,zerogodzinowi" są zadowoleni z pracy w podobnym stopniu jak ci, którzy są związani bardziej tradycyjnymi umowami. 80 proc. badanych zadeklarowało, że nie spotkali się z żadnymi sankcjami ze strony pracodawców, jeśli nie byli aktualnie dostępni na ich żądanie z powodu innych zobowiązań.

bErLYVPb

Umowy ,,zero godzin" polegają na tym, że pracodawca nie gwarantuje pracy, lecz dzwoni do podwładnego w sytuacji, gdy akurat go potrzebuje. Jest to bardzo elastyczna forma zatrudnienia. Zdobywa też co raz większą popularność. Na jej podstawie zatrudnionych jest już prawie milion Brytyjczyków. Czy taka forma sprawdziłaby się w naszym kraju?

MA,WP.PL

bErLYVPC
KOMENTARZE
(0)