Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Mail z CV, co w nim napisać?

0
Podziel się:

Przesyłając maila z aplikacją do pracodawcy, często mam problem ze sformułowaniem jego treści. Co powinno się w takim mailu napisać?

Mail z CV, co w nim napisać?
bEILqnlx

Przesyłając maila z aplikacją do pracodawcy, często mam problem ze sformułowaniem jego treści. Co powinno się w takim mailu napisać? Odpowiada Beata Kapcewicz, ekspert ds. kariery i personalbrandingu

Sama wiadomość w mailu powinna być krótka i rzeczowa, szczególnie jeżeli w załączniku (oprócz CV) jest już list motywacyjny. Najważniejsze jest zamieszczenie numeru referencyjnego w temacie maila (czasami również miejscowości). W samej treści można napisać krótką wiadomość:

bEILqnlz

,,Dzień dobry,
w odpowiedzi na ogłoszenie NR Ref. XXX przesyłam swoją aplikację na stanowisko Specjalisty ds. marketingu w Gdańskim oddziale/siedzibie Państwa firmy. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu,

Anna Nowak
Tel.: +48 500 000 000"

Jeżeli w ogłoszeniu jest np. informacja ,,prosimy o krótkie uzasadnienie swojej kandydatury w treści maila" zamiast załączania listu motywacyjnego, warto napisać już o swoich głównych atutach i motywacji do podjęcia pracy na tym stanowisku (tekst tak naprawdę pełni rolę listu motywacyjnego). Przede wszystkim trzeba wnikliwie czytać oferty pracy.

bEILqnlF

bEILqnlG

(AS)

bEILqnma
KOMENTARZE
(0)