Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Listonosze potrzebni od zaraz. Poczta Polska zwiększa zatrudnienie

4
Podziel się:

Firma podkreśla, że w 2016 r. po raz pierwszy od dziewięciu lat wzrosły wynagrodzenia zasadnicze (250 zł brutto) oraz zwiększyła się liczba etatów w eksploatacji o ponad 1000 etatów.

Listonosze potrzebni od zaraz. Poczta Polska zwiększa zatrudnienie
(Bartosz Wawryszuk)
bEKmajZx

Poczta Polska zatrudni 440 listonoszy. „W ciągu najbliższych tygodni spółka przeprowadzi analizę oraz przygotuje reorganizację rejonów doręczeń, tak aby spełniały normy obciążenia pracą” – informuje Poczta Polska w komunikacie.

Ponadto spółka zdecydowała o sukcesywnym uzupełnianiu rezerwy urlopowo-chorobowej w służbie doręczeń. Do końca bieżącego roku wskaźnik rezerwy osiągnie 12 proc., czyli będzie o prawie 3 proc. etatów więcej niż w chwili obecnej. Rezerwa urlopowo-chorobowa to dodatkowe etaty, które mają zapewnić ciągłość świadczenia usług.

Firma podkreśla, że w 2016 r. po raz pierwszy od dziewięciu lat wzrosły wynagrodzenia zasadnicze (250 zł brutto) oraz zwiększyła się liczba etatów w eksploatacji o ponad 1000 etatów. W marcu br. został także podpisany nowy regulamin premiowania, który uzależnia wypłatę premii m.in. od zaangażowania i jakości pracy oraz indywidualnej realizacji zadań. Zgodnie z jego zapisami pracownicy okienek i listonosze będą mogli otrzymać 950 zł brutto premii w kwartale. Pierwsze pieniądze mają trafić na konta już w drugim kwartale 2017 roku.

bEKmajZz

Przypomnijmy, że niedawno Poczta Polska zawarła również porozumienie z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz PFRON-em, które zakłada zwiększenie poziomu zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, a także organizację szkoleń dla pracowników w kwestii obsługi np. osób niewidomych czy niesłyszących.

Pod koniec lutego pisaliśmy o tym, że PP zamierza podwoić wydatki na karty MultiSport dla pracowników.

bEKmakaa
praca
wiadomości
czołówki
KOMENTARZE
(4)
Listonosz
5 lata temu
Podwyzka 250zl a wszystkie premie zabrane haha. Wlasnie wracam z Warszawy z protestu I pozdrawiam chory zarzad
Listonosz
5 lata temu
Podwyzka 250zl brutto a wszystkie premie zabrane haha... Wlasnie wracam z Warszawy I pozdrawiam chory zarzad
kierowca
5 lata temu
Mi tam na Poczcie jest dobrze. Podwyżki dają, sam dostałem z 6 złotych na 7.50. Teraz tysiaka wyciągam bez problemu, już nie muszę grzebać w śmietniku, stać mnie żeby z godnością w sklepie kupić sobie psią karmę. W lato byłem dwa razy nad jeziorem z rodziną, rower wypozyczylem, fajnie było. Szef mnie lubi, może nawet dostanę niedługo jeszcze wyższą pensję. Stać mnie żeby jak człowiek dwa razy do roku kupić buty, dzieciaki jak chcą coś słodkiego to zawsze dostają wodę z cukrem, zadowoleni. Szwagier mówił ze mi da stary komputer z garażu. Życie się układa, auta nie mam po co mi ten problem, w Nowym Jorku też nie mają. W telewizji Rysiek Petru mówił ze gdy dojdą do wladzy to będzie jeszcze lepiej ja im wierzę. Mi tam w Polsce dobrze
bEKmakab
Edek
5 lata temu
Klamliwe sk...y. pikieta w Warszawie 08.04 pokazuje jak jest!!!