Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Lekarze nie chcą etatów. Przez przepis o czasie pracy

0
Podziel się:

Lekarze zakładają firmy, by móc pracować i zarabiać więcej.

Lekarze nie chcą etatów. Przez przepis o czasie pracy
(SarahMcD/CC/Flickr)

Państwowa Inspekcja Pracy i lekarze chcą doprecyzowania przepisów o czasie pracy.

Po prawie dwóch latach obowiązywania znowelizowanej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej lekarze nie pracują mniej, a bezpieczeństwo pacjentów nie uległo poprawie - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Dodatkowo, ze względu na braki kadrowe w większości szpitali, zwiększa się liczba tak zwanych lekarzy kontraktowych, czyli świadczących usługi w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Oni mogą pracować bez ograniczeń czasowych. Zarabiają więcej niż koledzy zatrudnieni na etatach, ale jednocześnie sami opłacają wszystkie składki na ubezpieczenie społeczne czy zdrowotne.

Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej Konstanty Radziwiłł zauważył, że w Polsce przybywa lekarzy zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych, co jest całkowicie sprzeczne z trendami europejskimi. W wielu krajach Unii przeważają lekarze na etatach.

Czytaj w Money.pl
Wydajemy miliardy na prywatne leczenie. Rząd ma plan Bezpłatna służba zdrowia to mit. W 2008 roku każdy Polak do leczenia dopłacił średnio 737 zł - wynika z szacunków Money.pl.
Polacy chcą płacić za lepsze leczenie 60 proc. Polaków woli dodatkowo płacić za usługi ) medyczne niż oddawać większą część pensji na NFZ - wynika z badania Money.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)