Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Krzyki zamiast motywacji

0
Podziel się:

Jak poradzić sobie z szefem który tylko wytyka błędy zamiast motywować pracowników?

Krzyki zamiast motywacji

Jak poradzić sobie z szefem który tylko wytyka błędy zamiast motywować pracowników? Jest to bardzo trudna sytuacja, ponieważ motywowanie i dobre kontakty mogą spowodować zwiększenie naszego zaangażowania w pracę, natomiast z drugiej strony, udowadnianie błędów i porażek deprymuje, tracimy energię i mobilizację do osiągania kolejnych celów.

Stwarzajmy przełożonemu jak najmniej powodów do takich sytuacji. Jeśli pojawi się problem nie dajmy się zastraszyć i nie odchodźmy bez słowa. Warto przedstawić własną opinię i argumenty szczególnie jeżeli jesteśmy pewni, że dobrze wykonaliśmy nasze zadanie lub konkretny projekt, pokażmy nasz profesjonalizm oraz to, że zależy nam na rozwoju i dobru firmy.

Do swoich pomysłów możemy także przekonać pozostałych współpracowników. Oczywiście nie powinniśmy dopuścić do jakiegokolwiek konfliktu, ważne jest spokojne, nieagresywne i rzeczowe prowadzenie rozmowy. Podchodźmy również do takich problemów zawodowych z dystansem. Poprośmy o konstruktywną krytykę oraz wyjaśnienie, co dokładnie zrobiliśmy źle?

Przeanalizujmy daną sytuację, być może popełniliśmy rzeczywiście pewien błąd (np. w przygotowaniu projektu, dokumentów dla przełożonego). Oczywiście nie możliwe jest, aby zmienić charakter danej osoby, jednak stosując się do kilku zasad możemy sprawić, że nasz pracodawca zacznie traktować nas jak partnera i doceniać.

Barbara Osuchowska, Grupa K&K Selekt

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)