Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Konferansjer - jak napisać CV by zdobyć klientów

0
Podziel się:

Jeśli jesteś osobą otwartą, z łatwością przyciągasz uwagę, angażujesz ludzi do wspólnych zadań i potrafisz przemawiać na każdy temat – zostań konferansjerem.

Konferansjer - jak napisać CV by zdobyć klientów
Nie może się bez niego odbyć żadna gala, impreza plenerowa, event biznesowy czy koncert. Jeśli jesteś osobą otwartą, z łatwością przyciągasz uwagę, angażujesz ludzi do wspólnych zadań i potrafisz przemawiać na każdy temat – zostań konferansjerem. Choć specyfika tego zawodu wymaga najczęściej pracy w formie samozatrudnienia i nie podlega tradycyjnym metodom rekrutacji, odpowiednio napisane CV jest w tym przypadku niezbędne. Atrakcyjny życiorys, przesłany do potencjalnych klientów, może stanowić świetny wstęp do portfolio i zdecydować o tym czy otrzymasz angaż.

Spójrz na mnie!

Miejscem pracy konferansjera jest przestrzeń publiczna – scena. Najczęściej to on jest pierwszą osobą, którą widzą uczestnicy i to od niego zależy jaka zapanuje na sali atmosfera. To jego zdolności przyciągnięcia uwagi i zrobienia wrażenia są często warunkiem powodzenia eventu. Twój potencjalny klient doskonale o tym wie, dlatego będzie szukał osoby, która może poszczycić się charyzmą i już od pierwszej chwili przyciągnie wszystkie spojrzenia. Twoje CV musi więc wpisywać się w tę konwencję i być wizualnie atrakcyjne. Ponieważ jest to jednak oficjalny dokument rekrutacyjny, powinien zawierać standardowe punkty i odznaczać się wystarczającym poziomem profesjonalnej elegancji. Aby połączyć oba te cele, warto skorzystać z szablonów opracowanych przez ekspertów. Na stronie www.myCV.pl znajdziesz przykładowe wzory - także takie, które cechują się atrakcyjną, kolorową szatą graficzną. Aby wzmocnić przekaz, dołącz do CV aktualne zdjęcie. Zmieniaj je w zależności od klienta, do którego planujesz wysłać ofertę
współpracy. Jeśli starasz się o prowadzenie gali biznesowej, wybierz bardziej profesjonalne, w stroju semi-formal. Jeśli klient działa w branży show-biznesowej, ubranie może być mniej formalne, ale zawsze schludne i bez kontrowersyjnych dodatków. Postaraj się uśmiechać w sposób zrelaksowany i patrzeć prosto w obiektyw.

Sprawdź mnie!

Nie istnieją sztywne, formalne wymogi kwalifikacyjne, które musi spełnić osoba starająca się o pracę w zawodzie konferansjera. Liczą się przede wszystkim konkretne cechy osobowości i predyspozycje do tego rodzaju zleceń, a to, co do tej pory robiłeś w życiu, może stanowić dowód, że je posiadasz. Dokładnie opisz jakie studia i kursy kończyłeś, szczególnie uwzględniając te, które wiązały się z rozwojem kompetencji miękkich. Jeśli masz na swoim koncie dyplom akademii teatralnej – duży plus na Twoją korzyść. Konferansjerka to przede wszystkim praca quazi-aktorska, gdzie musisz wcielać się w róże role, a często opowiadać dowcipy i skecze. Ważne będą także kursy z zakresu zarządzania, budowania relacji interpersonalnych oraz dykcji. Po uzupełnieniu odpowiednich kolumn, przejdź do podania informacji na temat dotychczasowego doświadczenia. Wpisz gdzie wcześniej pracowałeś i jaki był zakres Twoich obowiązków. Będzie to cenna wskazówka na temat tego, do jakiego rodzaju imprez nadajesz się najlepiej. Warto wykorzystać
także kolumnę poświęconą informacjom osobistym i podać w niej adres swojego internetowego portfolio. Jeśli takiego nie posiadasz, zamieść link do filmiku ze swoim najlepszym występem. Da to Twojemu klientowi szansę na ocenę próbki Twoich możliwości.

Zaufaj mi!

Konferansjer to osoba, która powinna być obdarzona dużą dozą kreatywności i poczucia humoru. Musisz umieć reagować spontanicznie i odnajdywać się w niespodziewanych okolicznościach. Wykorzystaj kolumnę CV poświęconą umiejętnościom, do wskazania tych, które będą potwierdzeniem tych kwalifikacji. Napisz, że łatwo nawiązujesz kontakty, wzbudzasz zaufanie i jesteś zdolny do bardzo aktywnej interakcji z publicznością. Zaznacz, że świetnie radzisz sobie w sytuacjach stresowych, umiesz pracować pod presją czasu i posiadasz umiejętności teatralne. Bardzo ważna w tym zawodzie jest także nienaganna prezencja oraz posługiwanie się poprawną polszczyzną. Nie zapomnij więc o tym wspomnieć. Jeśli spodziewasz się, że podczas eventu będą obecni wykonawcy lub publiczność z zagranicy, koniecznie wpisz w CV informację na temat znajomości języków obcych. Język angielski na poziomie pozwalającym na swobodne prowadzenie konwersacji będzie dużym atutem Twojej oferty. Jeśli wybrany przez Ciebie wzór CV stwarza taką możliwość, warto
wykorzystać także kolumnę umożliwiającą podanie danych osób, mogących wystawić Ci referencje. Jesteśmy jednak pewni, że CV które stworzysz będzie wystarczającym potwierdzeniem Twojego profesjonalizmu i przekona do Ciebie każdego klienta.

Pobierz przykładowe CV dla osoby pracującej w zawodzie konferansjera.

praca
cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)