Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak opisać wykształcenie w CV?

0
Podziel się:

Chciałabym wpisywać w CV, że robiłam licencjat przez 5 lat. Proszę o poradę jak mam to ująć, by nie zostało to odebrane negatywnie.

Jak opisać wykształcenie w CV?
bETYNaad

Witam, Mam problem z opisaniem wykształcenia w CV, a konkretnie okresu studiów. Studia licencjackie trwały 3,5 roku, a mi zajęły w sumie 5 lat. Wydłużenie tego okresu wynika z przerwy jaką sobie zrobiłam na pisanie pracy licencjackiej, ponieważ wszystkie egzaminy miałam zaliczone w terminie. Problem polega na tym, że nie chciałabym wpisywać w CV, że robiłam licencjat przez 5 lat. Obawiam się, że zostanie to odebrane jakbym powtarzała kilka semestrów, co nie jest prawdą. Proszę o poradę jak mam to ująć.

bETYNaaf

Pomimo Pani obaw, w tej sytuacji na pewno nie należy zamieszczać w CV nieprawdziwych informacji i skracać okresu Pani nauki. Czy w tym okresie podejmowała Pani pracę, nawet tymczasową? Jeśli tak, proszę zaznaczyć to w aplikacji. Faktyczna data ukończenia studiów może zostać zweryfikowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub przy kompletowaniu dokumentów przy rozpoczynaniu pracy zawodowej. Wówczas pomimo Pani dobrych intencji może zostać to odebrane niekorzystnie i rzutować na opinię przyszłego pracodawcy o Pani jako niewiarygodnym pracowniku. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem byłoby zaznaczenie rzeczywistego okresu nauki. Pracodawca na pewno będzie miał świadomość, że mogło być to spowodowane różnymi przyczynami (rozpoczęcie pracy, przyczyny osobiste) a bezpośrednio będzie Pani mogła to wyjaśnić już podczas rozmowy. Proszę pamiętać, że oprócz wykształcenia duże znaczenie przy podejmowaniu pracy mają także predyspozycje osobiste i cechy charakteru.

bETYNaaG
KOMENTARZE
(0)