Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak nie drzwiami to oknem. Napisz CV i zdobądź posadę montera.

0
Podziel się:
Jak nie drzwiami to oknem. Napisz CV i zdobądź posadę montera.

Powiadają, że oczy są zwierciadłem duszy. W przypadku budynków rolę tę spełniają okna. Arcyważne jest więc, by były w dobrej kondycji, pięknie się prezentowały i były funkcjonalne. Jeśli nie tylko masz tego świadomość, ale także umiejętności, które pomogą w ich montażu, naprawie i renowacji, warto powalczyć o stanowisko specjalisty. Jak to zrobić? Na początek zmontuj profesjonalne CV.

Czysto i schludnie

Taki styl pracy Twój przyszły szef – i klient – zdecydowanie doceni. Zanim jednak będziesz mógł pochwalić się tą umiejętnością na budowie, musisz pokazać ją w trakcie konstruowania życiorysu. Aby wyglądało profesjonalnie, powstrzymaj się przez tworzeniem CV na własną rękę, skorzystaj z gotowych szablonów oferowanych przez firmy zajmujące się HR i profesjonalną obsługą firm. Szczególnie polecamy te, które przygotowało www.myCV.pl. Spośród szerokiej gamy produktów wybierz ten, który będzie prosty, czytelny i profesjonalny. Zwróć uwagę na konieczność przejrzystego wyeksponowania danych osobowych, na które w pierwszej kolejności zwróci uwagę przyszły pracodawca. Wpisz imię, nazwisko oraz datę urodzenia. Nie zapomnij o podaniu danych kontaktowych, w tym adresu mailowego oraz numeru telefonu. Jeśli prowadzisz stronę www na której można zobaczyć Twoje wcześniejsze realizacje, także wpisz link w odpowiednią kolumnę. Nie zapomnij o dołączeniu kolorowego zdjęcia, najlepiej oficjalnego lub
półoficjalnego. Mimo, iż nie będziesz pracował w garniturze, w CV powstrzymaj się przed nieformalnymi zdjęciami w samej koszuli.

Fach w ręku – nie na papierze

Nie czarujmy się – tak samo jak stabilne musi być wmontowane okno, tak samo mocno osadzone w rzeczywistości – i faktach – musi być to, co wpiszesz w CV. Oczywiście, możesz pochwalić się niewiarygodnym doświadczeniem i umiejętnościami, jednak już pierwsze godziny w pracy szybko je zweryfikują. W kolumnie poświęconej wykształceniu wpisz wszystkie szkoły jakie ukończyłeś. Oczywiście podstawówkę możesz pominąć, jednak szkoła średnia, szkoła zawodowa lub studia kierunkowe powinny być wyraźnie wyszczególnione. Jeśli ukończyłeś specjalizację, o której warto poinformować, także zawrzyj te dane w odpowiednich kolumnach. Chociaż dyplomy i certyfikaty to rzecz ważna, najistotniejsze będzie to, co faktycznie potrafisz zrobić w praktyce. Wspomnij o każdym doświadczeniu w zakresie montażu okien, drzwi lub bram. W opisie stanowisk wyjaśnij czym dokładnie się zajmowałeś – będzie to wyraźny sygnał o wachlarzu Twoich umiejętności. Ważne, abyś nie specjalizował się tylko w zamontowaniu okna, ale też naprawach oraz montażu
elementów:

  • regulacja okien PCV
  • regulacja okien plastikowych
  • regulacja okien drewnianych
  • regulacja okien ALU
  • przegląd i regulacja okien na zimę
  • naprawa i regulacja okuć okiennych
  • konserwacja i smarowanie okuć okiennych
  • uszczelnianie okien
  • malowanie okien drewnianych
  • renowacja okien drewnianych
  • montaż i wymiana uszczelek okiennych
  • montaż i wymiana klamek okiennych
  • montaż nawiewników okiennych
  • wymiana szyb w oknach
  • wymiana okuć okiennych

Bardzo dużym plusem będzie także każde doświadczenie w zakresie budownictwa oraz rysunku technicznego. Pracowałeś w branży? Koniecznie wpisz tę informację w CV. Wiele firm zajmujących się montażem okien prowadzi specjalne szkolenia dla swoich pracowników, dlatego nie martw się, jeśli dopiero zaczynasz swoją zawodową drogę w tym zakresie. Możesz zapewnić pracodawcę, że taki kurs będzie wystarczającą gwarancją Twoich przyszłych kompetencji, wykorzystując do tego inną sekcję CV.

Inżynier kompetencji miękkich

No właśnie. Kompetencje miękkie, czyli Twoje pozatechniczne umiejętności. W odpowiedniej kolumnie CV napisz, że szybko się uczysz, jesteś osobą sumienną, kompetentną, dokładną. Wspomnij o umiejętności pracy w zespole (w przypadku zadań wykonywanych na budowie nie możesz być człowiekiem chaosu) oraz zdolności wykonywania zadań pod presją czasu. Jeśli rozważasz zatrudnienie nie tylko w kraju, ale także za granicą (fachowcy z Polski są poszukiwani między innymi w Skandynawii i Niemczech), nie pomijaj także kolumny CV poświęconej znajomości języków obcych. Nawet podstawowa umiejętność porozumiewania się w języku angielskim lub niemieckim może być czynnikiem decydującym o pozytywnym rozpatrzeniu lub odrzuceniu kandydatury. Niektórzy pracodawcy mogą też docenić posiadanie prawa jazdy kat. B, ponieważ często będziesz musiał dojechać z materiałami do klienta. Mamy nadzieję, że przyda Ci się także do dojazdu na rozmowę kwalifikacyjną, którą zdobędziesz dzięki swojemu perfekcyjnemu CV.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? Zobacz wizualizację CV przygotowaną przez ekspertów myCV.pl

* Tekst: Agnieszka Grzechynka, myCV.pl *

praca
cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)