Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak napisać maila wysyłając CV?

0
Podziel się:

"Czy istnieją jakieś zasady, które powinno się przestrzegać wysyłając maila z CV? O co warto zadbać i na co zwrócić uwagę?"

bFdPVOpx

(C) Sikov/Fotolia /

Pytanie: "Czy istnieją jakieś zasady, które powinno się przestrzegać wysyłając maila z CV? O co warto zadbać i na co zwrócić uwagę?"

bFdPVOpz

Odpowiada Beata Kapcewicz, ekspert ds. kariery i personalbrandingu

CV coraz częściej wysyłamy mailem i ta tendencja będzie się nasilać. Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

1. Tytuł maila - warto zadbać o to, by w tytule maila pojawiła się nazwa stanowiska, Imię i Nazwisko kandydata oraz, jeśli pracodawca umieścił to w ogłoszeniu, to numer referencyjny oferty. To ułatwi rekruterowi przypisanie CV do konkretnej rekrutacji. W ten sposób zadbamy o to, żeby nasze CV nie zginęło w tłumie aplikacji przysyłanych przez kandydatów drogą mailową.

2. Załączniki - CV powinno znaleźć się w załączniku, koniecznie w formie PDF. Różne firmy i różni kandydaci korzystają z różnych form oprogramowania i nigdy nie masz pewności, czy dokument otwarty przez inny program nie zostanie zniekształcony. Dlatego ustrzec można się przed tym, zapisując go w formacie PDF.

bFdPVOpF

3. Treść maila - jest o tyle istotna, że mamy szansę przedstawić kontekst, w ramach którego wysyłamy CV. Tu można odkryć część swojej motywacji, wytłumaczyć, dlaczego wysyłamy CV właśnie do tej firmy i podkreślić informacje dodatkowe.

bFdPVOpG

(AS)

bFdPVOqa
rynek pracy
cv
KOMENTARZE
(0)