Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak najlepiej zaprezentować się w CV?

0
Podziel się:

Jak prezentować w CV doświadczenie zawodowe, tak aby dawało jasny obraz Twoich kompetencji?

Rola menadżera pracującego w obszarze HR jest jedną z trudniejszych, ponieważ dotyczy organizacji specyficznego zasobu- kapitału ludzkiego. Pogodzenie celów przedsiębiorstwa i indywidualnych dążeń pracowników to codzienne wyzwanie każdego menedżera personalnego. Zarządy firm coraz częściej zdają sobie sprawę z wagi zasobów ludzkich w organizacji i konieczności wprowadzania nowoczesnych systemów i rozwiązań w tym obszarze. Zaczynają rozumieć, że pracownik to także klient (wewnętrzny) organizacji i jego satysfakcja ma również ogromny wpływ na jej wizerunek i pozycje na rynku.

Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, czego potrzeba współczesnej organizacji ,aby efektywnie funkcjonowała w obszarze zasobów ludzkich, jednak czy potrafisz dobrze zaprezentować to w swojej aplikacji? Częsty błąd, który popełniają eksperci w swojej dziedzinie to przeświadczenie, że ich kompetencje, umiejętności czy doświadczenia są oczywiste. Jak zatem prezentować w CV doświadczenie zawodowe, tak aby dawało jasny obraz Twoich kompetencji?

Dosyć często w CV przy nazwie pracodawcy widnieje jedynie nazwa stanowiska lub bardzo zdawkowy opis odpowiedzialności. Pamiętaj, że w różnych organizacjach za podobną nazwą stanowiska mogą się kryć odmienne obowiązki. Zdarza się, że koordynator HR w jednej firmie ma ten sam zakres obowiązków co Kierownik Personalny w innej, mimo iż wydaje się, że to pierwsze stanowisko jest specjalistyczne, a to drugie kierownicze. Co zatem istotne przy opisie stanowiska, to sprecyzowanie zakresu odpowiedzialności. W jaki sposób należy to zrobić zależy od Twoich poprzednich doświadczeń, obecnego celu zawodowego, a także wymagań firmy, do której skierowana będzie aplikacja.
Jeśli stanowiska, które piastowałeś do tej pory, były bardzo zbliżone zakresem odpowiedzialności , możesz pokusić się o stworzenie osobnej sekcji. Unikniesz w ten sposób powtarzania tych samych informacji przy każdym z pracodawców. Skrócisz swoja aplikację i dasz rekruterowi szybki dostęp do tych informacji, które go najbardziej interesują.

KLUCZOWE KOMPETENCJE

- realizacja i współtworzenie strategii personalnej,
- wspieranie menadżerów w zakresie zarządzania zespołami, prawa pracy oraz wewnętrznych procedur firmy,
- nadzór nad procesami selekcji i rekrutacji - tworzenie oraz weryfikacja skuteczności metod,
- koordynacja projektów z zakresu szkoleń,
- tworzenie narzędzi ocen okresowych oraz systemów motywacyjnych,
- wsparcie zmian personalnych i organizacyjnych,
- administrowanie całością spraw pracowniczych zgodnie z wymogami przepisów prawa pracy,
- monitorowanie procesów HR, analiza raportów i prezentacja zarządowi firmy.

Pamiętaj, że dla firmy ważne jest nie tylko to, co robiłeś, ale przede wszystkim jakie były tego efekty. Jeśli zatem piszesz o stworzeniu nowego systemu, napisz, co to przyniosło firmie. Jeżeli udało Ci się np. obniżyć koszty działu, napisz, jak to osiągnąłeś. Pokaż, że jesteś skuteczny w tym co robisz. Możesz wyróżnić te informacje poprzez pogrubienie, podkreślenie albo zaprezentować jako podsumowanie osiągnięć w danej firmie.

Jeśli możesz pochwalić się kilkoma dużymi sukcesami na przestrzeni całej kariery zawodowej, stwórz osobną sekcję prezentującą te dokonania.

Być może Twoje doświadczenia obejmują różne obszary pracy działu personalnego i przeszedłeś przez wszystkie szczeble kariery w tym obszarze. Tworząc aplikację, pamiętaj, żeby podkreślić te, które są istotne dla danego pracodawcy. Jeśli aplikujesz na stanowisko kierownicze, niezbyt istotna dla pracodawcy jest informacja o tym, że potrafisz obsługiwać urządzenia biurowe lub naliczać urlopy pracownicze. Skup się na tym, co najważniejsze. Niech Twoja aplikacja nie będzie historią Twojego zatrudnienia, ale prezentacją kluczowych kompetencji menedżerskich, jakie możesz zainwestować w nowej firmie.

Ewelina Stala
rel="nofollow">

cv
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)