Trwa ładowanie...
Zaloguj
Praca dla ciebie
Przejdź na

Jak "delikatnie" donieść szefowi?

0
Podziel się:

W miejscu pracy słowo "donos" szybko budzi niepokój

Moja koleżanka z pracy prawie nic nie robi. Ja odwalam za nią całą pracę, a ona zbiera laury. Jak mam poinformować o tym szefa, by nie wyjść na donosiciela? Nie chce by reszta załogi straciła do mnie zaufanie. W miejscu pracy słowo "donos" szybko budzi niepokój. Proponuję, by Pani najpierw porozmawiała z koleżanką na ten temat. Trzeba wyjaśnić tą kwestię i powiedzieć o tym wprost, że jej zachowanie jest nieodpowiednie. Najlepszym wyjściem jest rzeczowe zapytanie koleżanki o powody jej braku zaangażowania. Dalsze kroki zależeć będą od odpowiedzi na powyższe pytanie.

Później może Pani poinformować szefa, ale najpierw radziłabym rozmowę. Rozumiem, że może być Pani zła na koleżankę z pracy, ale na tym etapie donos będzie rozładowaniem agresji i frustracji. Inni mogą pomyśleć, że donosi Pani z zazdrości, a przecież nie chcemy aby tak to się skończyło. Często szefostwu zależy na tworzeniu w firmie dobrej atmosfery i zaufania. Gdy ktoś to próbuje zburzyć może być bardzo negatywnie odebrany. Wszystko też więc zależy od osobowości szefa. Jeden Pani będzie wdzięczny, a drugi negatywnie to odbierze.

Proszę się też zastanowić, czy gdyby Pani poinformowała szefa, to na pewno byłoby to donosicielstwo. Są przypadki, kiedy naszym obowiązkiem jest poinformowanie przełożonego o problemach.

Podsumowując, najpierw radziłabym porozmawiać z tą osobą i wszystko wyjaśnić, później zastanowić się nad informacją dla szefa, ale z całą pewnością nie rozmawiać o tym z nikim innym w pracy, aby nie rozpoczynać plotek.

Wydanie internetowe magazynrekruter.pl

inne
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)