Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Informatyczny gigant chce zatrudnić chorych na autyzm

0
Podziel się:

Koncern SAP poszukuje ludzi "myślących inaczej". Tak koncern uzasadnia swoją nową strategię. Do 2020 roku 1 procent wszystkich pracowników SAP mają stanowić osoby z autyzmem.

Koncern SAP poszukuje ludzi "myślących inaczej". Tak koncern uzasadnia swoją nową strategię. Do 2020 roku 1 procent wszystkich pracowników SAP mają stanowić osoby z autyzmem. SAP chce ich wyszkolić na programistów i testerów software. Do 2020 jeden procent wszystkich pracowników, zatrudnionych w SAP, mają stanowić osoby dotknięte autyzmem - podał przedstawiciel koncernu.

Dziś SAP zatrudnia prawie 65 tysięcy osób. - Szukamy ludzi, którzy inaczej myślą - oświadczyła dyrektor ds. personalnych Luisa Delgado.

Owocna współpraca

SAP współpracuje z duńską inicjatywą ,,Specialisterne", która obrała sobie za cel włączenie do życia zawodowego miliona osób z autyzmem. SAP już od 2011 roku zatrudnia chorych w swoich laboratoriach badawczo-rozwojowych w Indiach. W ubiegłym roku wspólnie ze ,,Specialisterne" wystartował następny pilotażowy projekt w Irlandii.

,,Specialisterne" koncentruje się obecnie na ośmiu dalszych krajach. Natomiast w bieżącym roku SAP wdraża wraz z duńską inicjatywą ten program w Niemczech, USA i Kanadzie.

Zapotrzebowanie na ,,inaczej myślących"

Autyści są w niektórych dziedzinach niezwykle uzdolnieni; szczegóły postrzegają inaczej niż inni. Bezbłędne sprawdzenie niekończących się ciągów liczb wielu autystom nie przysparza żadnych trudności.

- W światowej walce o młode talenty z zakresu IT, ten projekt jest dla SAP szansą pozyskania szczególnie uzdolnionych pracowników - twierdzi Anke Wittenberg, odpowiedzialna w koncernie za różnorodność i integrację.

Z doświadczeń tego przedsiębiorstwa wynika, że zespoły mieszane wpływają zarówno na poprawę produktywności firmy, jak i na zadowolenie klientów.

DPA / Iwona D. Metzner
red. odp.: Elżbieta Stasik

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)