Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Imigranci mają wyższe wykształcenie niż Brytyjczycy

0
Podziel się:

Większy odsetek imigrantów w Wielkiej Brytanii niż Brytyjczyków ma
wyższe wykształcenie i pracuje na najlepiej opłacanych stanowiskach

bETiFqRN

|

|
| --- |
| (fot. PAP/PA/Chris Radburn) |

bETiFqRP

Imigranci mają wyższe wykształcenie i pracują na najlepiej opłacanych stanowiskach niż Brytyjczycy - wynika z badania opublikowanego przez brytyjski urząd statystyczny ONS. Badanie ONS, oparte na danych ze spisu powszechnego z 2011 roku, obala stereotypy o niewykwalifikowanych imigrantach, którzy w Wielkiej Brytanii wykonują tylko niechciane, nisko opłacane prace i obciążają system świadczeń socjalnych. Najnowsze dane wskazują, że większość z nich ma ogromny wkład w rozwój społeczeństwa i gospodarki - podkreślił dziennik The Independent.

Dane mówią same za siebie

Odsetek zatrudnionych imigrantów i Brytyjczyków jest na podobnym poziomie i wynosi odpowiednio 60 proc. i 61 proc. Jednak proporcjonalnie więcej imigrantów niż Brytyjczyków znalazło zatrudnienie w bardzo dobrze opłacanych sektorach, np. w bankowości, finansach czy ubezpieczeniach (21 proc. obcokrajowców w porównaniu z 17 proc. Brytyjczyków).

Ponadto, 38 proc. imigrantów w Wielkiej Brytanii może się pochwalić wyższym wykształceniem, wobec 29 proc. rodowitych mieszkańców.

bETiFqRV

Obcokrajowcy na wysokim poziomie

Blisko 90 proc. obcokrajowców, uczestniczących w badaniu ONS określiło swoją znajomość angielskiego jako bardzo dobrą, a tylko 1,7 proc. (ok. 70 tys. osób) przyznało, że nie zna tego języka.

bETiFqSq
KOMENTARZE
(0)