Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Imigracja zarobkowa nie jest obciążeniem

0
Podziel się:

Korzyści ze zwiększonej imigracji zarobkowej z południowej Europy w ramach Unii Europejskiej "obalają mit, iż imigranci stanowią obciążenie dla systemu świadczeń socjalnych" pozostałych krajów UE

Imigracja zarobkowa nie jest obciążeniem
bETipAdh

Korzyści ze zwiększonej imigracji zarobkowej z południowej Europy w ramach Unii Europejskiej "obalają mit, iż imigranci stanowią obciążenie dla systemu świadczeń socjalnych" pozostałych krajów UE - stwierdza ogłoszony w czwartek w Brukseli raport OECD.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), przedstawiając rezultaty analizy gwałtownie zwiększającej się w latach kryzysu emigracji zarobkowej z krajów południowej Europy do pozostałych krajów członkowskich UE, wskazała na korzyści płynące z tego zjawiska.

bETipAdj

Dokument OECD mówi o znacznym wzroście liczby wyjazdów w poszukiwaniu pracy z takich krajów najbardziej dotkniętych kryzysem, jak Hiszpania, Portugalia, Grecja i Włochy.

Emigracja ekonomiczna z południowej Europy do pozostałych krajów UE wzrosła w latach 2009-2011 o 45 proc.

bETipAdp

W samym tylko 2011 r. z Europy Południowej przybyło do Niemiec i W. Brytanii 166 000 obywateli krajów unijnych.

Brak jeszcze danych za rok ubiegły, ale obliczono wstępnie, że imigracja zarobkowa z południa na północ Europy była w tym roku jeszcze wyższa.

"Rządy - brzmi zalecenie OECD - powinny czynić wszystko, co w ich mocy, aby polepszać perspektywy uzyskania zatrudnienia przez imigrantów", ponieważ odgrywają oni "znaczącą role w wyprowadzaniu gospodarki na czyste wody".

bETipAdK
KOMENTARZE
(0)