Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Ile zarabia święty Mikołaj w 2017?

0
Podziel się:

Koniec listopada i grudzień to czas, gdy o pracę tymczasową nietrudno. Jednak jedną z najbardziej lukratywnych propozycji pracy dorywczej w okresie świątecznym może okazać się odegranie roli świętego Mikołaja.

Ile zarabia święty Mikołaj w 2017?
bEKNdbFN
Koniec listopada i grudzień to czas, gdy o pracę tymczasową nietrudno. Można znaleźć zatrudnienie w sklepach i supermarketach, które w tym okresie przeżywają oblężenie, a także w firmach wysyłkowych czy magazynach. Jednak jedną z najbardziej lukratywnych propozycji pracy dorywczej w okresie świątecznym może okazać się odegranie roli świętego Mikołaja.

Kto może zostać Mikołajem?

Najczęściej świętymi Mikołajami zostają studenci, chcący dorobić do stypendium czy pracy na pół etatu. Przeważnie odwiedzają domy prywatne, działając na własną rękę lub za pośrednictwem firm organizujących imprezy tematyczne. Z drugiej strony, dla zachowania realizmu postaci, centra handlowe czy miejsca rozrywki często poszukują mężczyzn po pięćdziesiątce, którzy przynajmniej w pewnym stopniu przypominają postać świętego.
Pracodawcy zatrudniający świętych Mikołajów zazwyczaj nie mają wygórowanych wymagań wobec kandydatów, choć nie angażują do pracy również przypadkowych osób. Potencjalny święty Mikołaj powinien być bowiem niekarany, dyspozycyjny przez niemal cały grudzień, a przede wszystkim posiadać kilka ważnych cech osobowości. Wśród nich wymienia się cierpliwość, poczucie humoru, odpowiednie podejście do dzieci i kreatywność, służącą głównie wymyślaniu rozrywek dla najmłodszych.

bEKNdbFP

Zarobki świętego Mikołaja

Najintensywniejszy czas dla osób zatrudnionych jako święty Mikołaj zaczyna się 6 grudnia, najczęściej wizytami w centrach handlowych. W kolejnych dniach Mikołajowie odwiedzają przedszkola, szkoły i firmy, gdzie organizowane są przyjęcia świąteczne dla pracowników i ich dzieci. 24 i 25 grudnia to czas, gdy święci przychodzą do prywatnych mieszkań. Prywatne spotkanie z Mikołajem trwa około pół godziny i przebiega według schematu ustalonego wcześniej z rodzicami. W każdej z powyższych sytuacji spodziewać się można różnych zarobków. Znaczenie ma także miasto, w którym dany Mikołaj pracuje.

Ile zarabia święty Mikołaj – Warszawa

Mikołaj z Warszawy za wizytę w domu prywatnym znajdującym się na terenie miasta zainkasuje od 100 do 250 zł. Wizyta przeważnie trwa 20-30 minut. Osoby zamawiające świętego poza Warszawę będą musiały zapłacić więcej z racji dojazdu. Stawki zaczynają się od 500 zł i sięgają nawet 800 zł.
Koszt wizyty świętego Mikołaja w przedszkolu czy szkole zależy od terminu. Jeśli spotkanie ma się odbyć do 17 grudnia, placówka zapłaci około 160 zł. Po tym dniu stawki wzrosną do 180-220 zł. Najdroższa będzie wizyta Mikołaja w warszawskiej firmie. Spotkanie świąteczne dla dzieci pracowników kosztować będzie około 230 zł do 17 grudnia i 260-300 zł po tym terminie.

Ile zarabia święty Mikołaj – Poznań

Co ciekawe Poznań jest numerem jeden wśród polskich miast, jeżeli chodzi o zarobki świętych Mikołajów, zwłaszcza w kontekście wizyt domowych. Pracownik może bowiem otrzymać nawet 280 zł, choć stawki zaczynają się od 120 zł. Firmy z Poznania chcące zaprosić świętego Mikołaja powinny liczyć się z kosztem 250 zł. Mniej zapłacą przedszkola i szkoły, bo maksymalnie 200 zł za spotkanie.

bEKNdbFV

Ile zarabia święty Mikołaj – Katowice

Podobnie jak w Poznaniu, również w Katowicach stawki za półgodzinne spotkanie z Mikołajem są wysokie. Co prawda zaczynają się od 60 zł, ale wizyta świętego może kosztować nawet 260 zł. Średnio stawka utrzymuje się na poziomie 160-170 zł. Szkoły i przedszkola zapłacą od 150 do 170 zł, a firmy około 290 zł. Obstawa Mikołaja w postaci elfów i aniołków to dodatkowy koszt rzędu 450 zł.

Ile zarabia święty Mikołaj – Kraków

W Krakowie stawki za wizytę Mikołaja są najbardziej zróżnicowane. Niedoświadczony święty działający na własną rękę zarobi jedynie około 30-50 zł, czyli mniej niż w mniejszych miastach: Lublinie (od 40 zł), Kielcach (od 70 zł) czy Zielonej Górze (od 60 zł). Sytuacja zmienia się, gdy wynajęty Mikołaj działa z ramienia agencji eventowej. Wtedy spotkanie z nim kosztuje nawet 270 zł. Natomiast firmy i inne instytucje za spotkanie z Mikołajem zapłacą około 300 zł.

bEKNdbFW

Ile zarabia święty Mikołaj – inne miasta

We Wrocławiu wizyta świętego Mikołaja w domu prywatnym kosztuje od 100 do 250 zł, a w firmie około 290 zł. Nieco wyższe ceny obowiązują w Gdańsku. Mikołaj, który dojeżdża do domu, zarobi 150-265 zł, a do przedsiębiorstwa – nawet 300 zł. Najniższe stawki dotyczą pracy Mikołaja w Zielonej Górze i wynoszą od 60 do 80 zł.

Zarobki świętego Mikołaja – dodatkowe atrakcje
bEKNdbFX

Jak się okazuje, rola świętego Mikołaja nie ogranicza się do rozdania prezentów. Często klienci mają o wiele bardziej zaawansowane wymagania, które oczywiście są dodatkowo płatne. W ten sposób święty Mikołaj mówiący w obcym języku zarobi co najmniej 150 proc. regularnej stawki, śpiewający kolędy zainkasuje o 100 zł więcej, a grający na instrumencie – o 50 zł więcej.
Osoby, które chciałyby, aby święty Mikołaj przybył ze swoją świtą, powinny liczyć się z kosztem rzędu 450 zł. Dotarcie Mikołaja na miejsce saniami kosztuje dodatkowo 300 zł, a saniami zaprzęgniętymi w renifery 1000 zł. Inne drobne atrakcje, na przykład telefon od świętego Mikołaja, list lub profesjonalne zdjęcie, kosztują odpowiednio 50, 30 i 15 zł.

bEKNdbGq
KOMENTARZE
(0)