Trwa ładowanie...
Praca dla ciebie
Przejdź na

Hiszpania: Architekci ofiarami kryzysu

0
Podziel się:

Bezrobotny jest co drugi hiszpański architekt. Większość pracuje na czarno, a co piąty - za najniższe dopuszczalne stawki.

Hiszpania: Architekci ofiarami kryzysu
(Demotix/EDU BAYER/Reporter)
bECKrMXV

Hiszpańscy architekci ofiarami trwającego piąty rok kryzysu. Siedmiu na dziesięciu architektów jest albo bez pracy, albo zarabia nie więcej niż 1000 euro miesięcznie - wynika z badań UGT, jednej z dwóch największych centrali związkowych.

W czasach wzrostu gospodarczego rocznie w Hiszpanii budowano 800 tys. mieszkań. Studia na wydziale architektury należały do najmodniejszych, ich absolwenci mieli zagwarantowane miejsca pracy.

Jak wynika z badań UGT, teraz bezrobotny jest co drugi architekt. Większość pracuje na czarno, a co piąty - za najniższe dopuszczalne stawki._ - Mogą mnie wyrzucić z pracy z dnia na dzień. Umowa, jaką podpisałam, pozwala im na to. Ale inna nie wchodziła w grę. Zarabiam 700 euro - _ żali się pewna absolwentka architektury.

bECKrMXX

Autorzy raportu informują, że grupa ta niechętnie szuka zatrudnienia poza swoim zawodem. Jedynie co 20. jest skłonny przyjąć inną pracę. Eksperci uważają, że jest to najlepsze wyjście, bo na kolejny boom budowlany trzeba będzie czekać w Hiszpanii wiele lat.

Czytaj więcej w Money.pl

bECKrMYy
KOMENTARZE
(0)